Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress

Facelifting

Face lifting wymaga bardzo indywidualnego podejścia do zabiegu. We wstępnej konsultacji ocenia się stan tkanek twarzy, zarówno tkanek miękkich, w tym skóry, jak i szkieletu kostnego. Przed zabiegiem konieczne jest zebranie wywiadu i ocena ogólnego stanu zdrowia.
Zabieg ma na celu usunięcie nadmiaru skóry, fałdów grawitacyjnych i spłycenie zmarszczek występujących najczęściej w dolnej części twarzy. Zabieg poprawia wygląd twarzy i usuwa oznaki starzenia się. Podczas liftingu skóra twarzy naciągana jest w kierunku górno – tylnym, a jej nadmiar – usuwany. Typowe cięcia usytuowane są w niewidocznych miejscach na skroni, w uchu oraz wokół niego. W niektórych przypadkach napinana jest także powięź mięśni mimicznych twarzy.
Opatrunki utrzymywane są do 2 tygodni, w tym czasie zdejmowane są szwy.
W okresie tym wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej (unikanie gwałtownych ruchów i dużego wysiłku fizycznego). Po zabiegu może dojść do obrzęku, niewielkich wycieków krwi oraz narastania uczucia napięcia za uszami. Normalny wygląd twarzy uzyskuje się po około 10 dniach, całkowite gojenie trwa około 1 miesiąca. Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po trzech miesiącach.

Rodzaje liftingów twarzy

Standardowy, czyli tradycyjny lifting twarzy, w którym nadmiar skóry jest wycinany, a reszta naciągana i zszywana. Można wykonać lifting samej skóry, lub w połączeniu z tkanką tłuszczową i mięśniami. Nacięcia są wykonywane wzdłuż, lub za linią włosów.
Lifting SMAS. Obejmuje mięśnie powierzchowne, odpowiedzialne za mimikę twarzy (uśmiech, marszczenie brwi, itp.). Podczas zabiegu mięsnie i powięzie podnoszone są i rozciągane po przekątnej, nadając większą sprężystość i napięcie. Dla zwiększenia odmładzającego efektu można ją wykonać razem z liftingiem mięśnia szerokiego szyi (platysma).
Lifting mięśnia szerokiego szyi (platysma). W połączeniu z opisywanym liftingiem SMAS jest najlepszym zabiegiem dla opadającej i zwiotczałej skóry szyi i okolic żuchwy. Podczas zabiegu mięsień szeroki szyi jest napinany i zszywany, a zwisający nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej usuwany. Jeśli problem dotyczy tylko okolic szyi, można wykonać tylko sam lifting mięśnia szerokiego. S-Lift. Zabieg wykonuje się głównie u pacjentów w wieku od 40 do ponad 80 lat. Nacięcie wykonuje się przed uchem i naciąga się warstwy na bok. Zabieg poprawia głównie wygląd dolnej trzeciej części twarzy poprzez wygładzenie linii szczęki, żuchwy i szyi. Mini Lift. W zabiegu tym podniesione zostają fałdy nosowo-wargowe. Lifting środka twarzy i policzków powoduje zwiększone napięcie pionowe środkowej część twarzy.
Mini Lift (z podwieszeniem). W operacji tej szwy są zakotwiczane w niżej leżącej tkance mięśniowej, za pomocą odpowiednich haczyków. Mięśnie są przeszywane i przyczepiane przy użyciu niewchłanialnej nici do części czołowej. Można także do kości czaszki wszczepiać niewielkie śrubki i podwieszać na nich nici.
Lifting skroniowy (lifting boczny, boczny lifting brwi): Jest to lifting boczno-diagonalny, dzięki któremu można uzyskać egzotyczny wygląd zewnętrznego łuku brwiowego, a także egzotyczny koci wygląd. Można także usunąć fałdy i małe zmarszczki na czole, w okolicy międzybrwiowej oraz kurze łapki. Lifting skroniowy podnosi także skórę policzków, dzięki czemu można zaostrzyć rysy kości policzkowych, gdzie obniżyła się tkanka tłuszczowa i skóra. Lifting ten uważany jest za mocno napinający, co może rozciągnąć i poszerzyć blizny. Przebieg operacji
Operacja trwa przeważnie 3 – 6 godzin. Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym łączonym ze znieczuleniem dożylnym, co pozwala na sen przez większą część operacji i brak dyskomfortu. Cięcie prowadzone jest od skroni, w dół przed małżowinami usznymi, a następnie pod płatkiem małżowiny w kierunku włosów. Jeśli operowana jest również szyja, małe nacięcie wykonuje się również pod podbródkiem. Następnie wykonuje się odłączenie skóry i mięśni od czaszki, po czym usuwa się nadmiar skóry, tkanki tłuszczowej i ewentualnie zanikających mięśni. Do zawieszenia mięśni i powięzi używa się szwów niewchłanialnych. Na zakończenie zostaje naciągnięta skóra która mocowana jest przy pomocy niewchłanialnych szwów. Często na krótki okres zakłada się dreny ssące za uchem, aby odciągały gromadzącą się krew. Opatrunek chroni rany, utrzymuje tkanki w odpowiednim miejscu, oraz zapobiega obrzękowi. Przebieg pooperacyjny
W pierwsze dwa dni po operacji można odczuwać dyskomfort i potrzebę zażywania leków przeciwbólowych. Głowę należy trzymać uniesioną i sztywną przez około 10-14 dni po operacji. Nie wolno obracać jej na boki, tylko obracać się całym ciałem. Obrzęk twarzy i zasinienie może utrzymywać się przez kilka dni i są normalnym elementem większości operacji plastycznych. Również kilka dni może utrzymywać się ból pleców.
Szwy usuwane są po 5 -7 dniach, a klamry po około 10 dniach. Skóra głowy goi się dłużej. Powrót do pełnej sprawności następuje po kilku dniach, a rekonwalescencja przez ok. 3 tygodnie po operacji. Wymaga to unikania wysiłku, korzystania z gorących kąpieli i sauny. Należy unikać alkoholu, pochodnych aspiryny, oraz witaminy B complex kilka tygodni. Podczas uśmiechania się i grymasów można odczuwać dziwne pociąganie, swędzenie, czasem ostry ból, pieczenie lub uczucie chłodu. Objawy te ustępują po kilku tygodniach, ale efektem jest znacznie odmłodzony wygląd.

 

No Comments

Post A Comment