Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress
 

O NAS

Dążenie do fizycznego piękna jest głęboko zakorzenione w ludzkiej naturze. Zadowolenie z własnego wyglądu przekłada się na radość życia, poczucie własnej wartości, ułatwia realizację marzeń i celów. Obecnie możliwości chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej są niemal nieograniczone!

Stworzona przez nas klinika chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i flebologii SOLUMED działa w oparciu o wszechstronnych i doświadczonych fachowców – specjalistów w zakresie chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, dermatologii i chirurgii naczyniowej. Dysponujemy sprzętem medycznym na najwyższym światowym poziomie, który gwarantuje skuteczność, bezpieczeństwo i krótki okres rekonwalescencji. W związku z tym oferujemy szeroki zakres zabiegów i operacji, takich jak korekcja nosa, uszu, powiększanie piersi, plastyka brzucha, liposukcja laserowa, przeszczep włosów, zabiegi odmładzające, operacje żylaków, skleroterapię, usuwanie blizn i zmian skórnych oraz wiele innych. Naszym zadaniem jest także korekta niedoskonałości nabytych w wyniku urazów lub chorób.

W trosce o komfort naszych pacjentów staramy się stworzyć atmosferę spokoju, zaufania i dyskrecji, gwarantowaną przez profesjonalną obsługę medyczną i przyjazne wnętrza. Dyskrecję zapewnia także lokalizacja kliniki. Wysoki standard wykonywanych operacji, eliminacja powikłań pozabiegowych, skrócony okresu rekonwalescencji, indywidualne podejście i dążenie do najbardziej naturalnego wyglądu pacjenta to cele, którymi kierujemy się w naszej działalności.

SOLUMED jest kliniką zarządzaną rodzinnie, dlatego zależy nam, by każdy, kto przestąpi nasz próg, czuł się jak w domu. Jeśli Twój wygląd lub jego element stanowi dla Ciebie problem, chcesz coś w sobie zmienić, jesteśmy po to, by Ci w tym pomóc: przedstawimy możliwości współczesnej medycyny i poszukamy rozwiązań, które dadzą Tobie pełne zadowolenie i samoakceptację. Proces starzenia i zmiany w wyglądzie są nieuniknione, możesz jednak mieć wpływ na ich przebieg. Nie zwlekaj z decyzją!

Zapraszamy serdecznie!
Zespół SOLUMED

NASZ ZESPÓŁ

team-2W 2004 roku odbył specjalizacje I i II stopnia z chirurgii ogólnej. W latach 1997-1998 przebywał na stypendium w Oddziale Chirurgii Plastycznej Cleveland Clinic w USA, gdzie odbył szkolenia z zakresu mikrochirurgii i chirurgii plastycznej pod kierownictwem prof. dr hab. Marii Siemionov.

 

Tam też obronił swoją pracę doktorską z zakresu mikrochirurgii w roku 2003. W styczniu 2005 roku uzyskał specjalizację z chirurgii plastycznej pod kierownictwem prof. dr hab. med. Kazimierza Kobusa w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Od 2005 roku również zatrudniony na stanowisku Starszego Asystenta w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji w kraju i zagranicą, m.in.:
– The 42th Annual Scientific Meeting of the Ohio Valley Society of Plastic Surgeons – Pittsburgh, USA
– Międzynarodowe Sympozjum Chirurgii Estetycznej – Polanica Zdrój
– Aesthetic Surgery of the Face – Less invasive approaches with good results – keep it simple, Hands-on Human Cadaver Course – Wiedeń, Austria
– International Dissection Course – Utrecht, Holandia
– International Course on Breast Reshaping – Madryt, Hiszpania

team-1Specjalista chirurgii plastycznej. Pełni funkcję Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii plastycznej w Wielkopolsce. Jeden z pionierów chirurgii plastycznej w Polsce – lekarz o olbrzymim doświadczeniu i wiedzy. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Od roku 2000 związany z Kliniką Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie uzyskał specjalizację z chirurgii ogólnej, obronił pracę doktorską oraz był zatrudniony kolejno na stanowisku asystenta, adiunkta i wykładowcy. Od 2012 do 2016 odbywał szkolenie specjalizacyjne z chirurgii plastycznej w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Bydgoszczy. Od roku 2016 pracuje w prestiżowym pierwszym w Polsce Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju.

Posiada certyfikaty ukończenia kursów z zakresu chirurgii estetycznej dotyczących liposukcji, modelowania sylwetki z użyciem przeszczepów tkanki tłuszczowej, korekcji piersi, nosa, uszu itp. oraz medycyny estetycznej (użycie toksyny botulinowej, wypełniaczy, kwasu hialuronowego, nici liftingujących). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń i innych.

Chirurgią plastyczną zajmuje się od  około 2004 roku zarówno w aspekcie rekonstrukcyjnym i estetycznym.

Specjalista chirurgii plastycznej. Lekarz o olbrzymim doświadczeniu i wiedzy. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

dr jakub przybylski

W 2013 roku ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2015 roku, jako lekarz rezydent chirurgii plastycznej pracował w Klinice i Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju- wiodącym i najstarszym ośrodku chirurgii plastycznej w Polsce, jednym z najlepszych na świecie. To właśnie tam, miał możliwość uczenia się od prof. Piotra Wójcickiego oraz innych wybitnych polskich i światowych chirurgów plastycznych. W październiku 2021 roku uzyskał specjalizację z chirurgii plastycznej pod kierownictwem dr n. med. Ireneusza Łątkowskiego w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Jako członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej odbył wiele kursów indywidualnych w najbardziej prestiżowych ośrodkach chirurgii estetycznej, dlatego oddając się w jego ręce, macie państwo gwarancję najwyższej jakości konsultacji i zabiegów.

Zakres usług oferowanych przez dr Jakuba Przybylskiego obejmuje konsultacje oraz operacje: -operacje powiększania, zmniejszania, podniesienia piersi, leczenie ginekomastii -plastyki brzucha, ud, pośladków, ramion

  • liposukcje, oraz przeszczepy tłuszczu
  • chirurgia plastyczna twarzy i szyi
  • plastyka narządów płciowych
  • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu z użyciem lasera CO2

Dodatkowo dr Jakub Przybylski wykonuje wszystkie zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, włączając w to leczenie nadpotliwości oraz usuwanie laserem blizn i tatuaży.

Specjalista w ginekologii, ginekologii onkologicznej oraz ginekologii plastycznej z ponad 30 letnim doświadczeniem. Od 1987 roku związany z Szpitalem Klinicznym przy ulicy Polnej w Poznaniu, najpierw z Kliniką Ginekologii Onkologicznej, a następnie z Kliniką Ginekologii Operacyjnej.

Obecnie pełni funkcję Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Jest uznanym autorytetem w dziedzinie ginekologii operacyjnej, w tym zabiegów małoinwazyjnych (laparoskopia, hysteroskopia), a także uroginekologicznych, obejmujących leczenie operacyjne obniżania lub wypadania narządów płciowych i nietrzymania moczu.

Od ponad 15 lat zajmuje się również ginekologią plastyczną, estetyczną i rekonstrukcyjną.

Wykonuje operacje zarówno przy użyciu technik konwencjonalnych, jaki i przy wykorzystaniu laserów oraz techniki radiofalowej (RF). W praktyce klinicznej wykorzystuje najnowsze trendy dostępne w innych najbardziej renomowanych ośrodkach ginekologii plastycznej na świecie.

Jako jedyny ginekolog w Polsce, odbył szkolenie u dr Davida Matlock’a w Laser Vaginal Rejuvenation Institute of America, w Los Angeles (USA), w zakresie technik Laserowego Modelowania Krocza i Sromu (DLV) oraz Laserowego Odmładzania Pochwy (LVR).

Obecnie zalicza się do nielicznej grupy akredytowanych członków Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej. Wielokrotnie był wykładowcą na międzynarodowych konferencjach i szkoleniach dotyczących ginekologii plastycznej,  estetycznej i rekonstrukcyjnej.

Doświadczenie kliniczne uzupełniał licznymi stażami i kursami doskonalącymi w renomowanych ośrodkach ginekologii, położnictwa i onkologii ginekologicznej w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Jest autorem ponad 230 prac naukowych w tym prac oryginalnych publikowanych w renomowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym.

da8cc82e9686918496e35804a6b1f921_largeUkończyłam studia medyczne na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Tytuł specjalisty dermatologa uzyskałam pracując w Klinice Dermatologii Akademii Medycznej w Poznaniu – doktorat z dermatologii otrzymałam pracując w tej samej klinice.
Od wielu lat pracuję jako dermatolog, prowadząc NZOZ Lecznictwo Dermatologiczne w Poznaniu przy ul. Ziębickiej. W 2004 roku rozpoczęłam pracę w Klinice Chirurgii Plastycznej dr Andrzeja Bieleckiego, a od 2010 roku współpracuję z Kliniką Solumed w Poznaniu przy ul. Wyrzyskiej 18.
Moją wiedzę dermatologiczną wykorzystuję przeprowadzając różnego rodzaju peelingi, zabiegi mezoterapii, mezolifty. Uzupełniam kwasem hialuronowym ubytki w skórze powstałe w procesie naturalnego starzenia się, a przy pomocy toksyny botulinowej walczę z nadmierną mimiką.
W Solumedzie udzielam również porad z zakresu dermatologii oraz wenerologii.

dr-Łącka

Jest nauczycielem uniwersyteckim, lekarzem specjalistą chorób wewnętrznych, lekarzem estetyki twarzy, trenerem z zakresu medycyny estetycznej i konsultantką LEAP (Life Eating and Performance). Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach w kraju i zagranicą. W swojej praktyce zajmuje się między innymi zagadnieniami związanymi z problemami estetycznymi skóry twarzy, jak i całego ciała, a także otyłością i działaniem pól elektromagnetycznych. Kluczową sprawą jest skuteczność i bezpieczeństwo stosowanych terapii, w związku z tym w swojej pracy stosuje preparaty najwyższej jakości.

team-6Specjalista w chirurgii, transplantologii i flebologii. Zastępca Ordynatora Oddziału Transplantologii i Chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz Kierownik Specjalistycznego Centrum Diagnostyczno-Leczniczego „Bamberski Dwór”.

Absolwent Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu (1991). Specjalista w chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej. Od kilkunastu lat zajmuje się flebologią tworząc najlepiej wyposażoną placówkę w tym zakresie w Poznaniu: Centrum Zdrowych Nóg. Członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego (PTF) i Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego (PTCh). Staż w szpitalach w Montpellier (Francja) i University of Texas Medical School w Houston (USA), gdzie uzyskał nostryfikację dyplomu lekarza (1995). Doktor nauk medycznych (1996) i absolwent studiów Master of Business Administration Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Georgia State University w Atlancie (2007). Wprowadzał wiele innowacyjnych technik leczenia chorób żył, w tym pierwszy w Poznaniu i jeden z pierwszych w Polsce laserów do wewnątrznaczyniowego leczenia żylaków (EVLT).

imagesSpecjalista chirurg, w trakcie swojej wieloletniej pracy wykonał setki zabiegów chirurgicznych z zakresu chirurgii ogólnej, małoinwazyjnej, onkologicznej, transplantacyjnej oraz chirurgii naczyń żylnych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, European Association for Endoscopic Surgery oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Ukończył Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Tytuł specjalisty w chirurgii ogólnej otrzymał w 2006. Wszechstronne wykształcenie chirurgiczne zdobył pracując w oddziałach: Chirurgii Ogólnej z Zespołami do spraw Urologii, Chirurgii Naczyniowej i Koloproktologii oraz Transplantologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Przez wiele lat pracowała w Poradni Chorób Naczyń Szpitala Wojewódzkiego oraz Specjalistycznego Centrum Diagnostyczno Leczniczego Bamberski Dwór w Poznaniu. W latach 2007-2010 odbył szkolenie specjalizacyjne w zakresie angiologii. Od 2007 roku jest konsultantem chirurgii Centrum Medycznego HCP Szpitala im. Św. Jana Pawła II w Poznaniu.

Specjalista z zakresu chirurgii ogólnej naczyniowej. Ukończył w1983 roku Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń – Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Medyczny w Poznaniu w 1993 roku. Obecnie profesor i prodziekan ds. Nauki i Stopni Naukowych Wydziału Lekarskiego II Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Od początku swojej kariery zawodowej związany z Kliniką Chirurgii Ogólnej i Naczyń. Posiada specjalizację z chirurgii ogónej oraz chirurgii naczyniowej. Członek wielu towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Towarzystwa Flebologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych. Autor ponad 250 prac naukowych. Specjalizuje się w szeroko rozumianej chirurgii tętnic (tętniaki aorty, miażdżycowe niedokrwienie kończyn dolnych, zwężenia tętnic szyjnych) oraz chirurgii układu żylnego. Wykonuje obliteracje żylaków i pajączków naczyniowych.

Specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ortopedia i traumatologia dzieci i dorosłych. Pracuje jako Ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu  na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu. Leczone choroby przypadki onkologiczne z zakresu ortopedii, dysplazja stawów, osteoporoza, złamania kości, złamania miednicy, bóle kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe, skręcenia stawów, dyskopatie, zapalenia kości, wady kręgosłupa.

dr bartosz łukaszewskiO mnie:
Szkolenie specjalizacyjne z zakresu Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu odbył w latach 2010-2017 w Oddziale Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu, Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu ( sekcja Ortopedii Onkologicznej)
Staż podyplomowy: 111 Szpital Wojskowy w Poznaniu.
• 2003-2009 Collegium Medicum im L. Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek: lekarski
• 2007 -IV rok studiów – praktyka wakacyjna w ramach programu IFMSA – Uniwersytet w Debreczynie, Węgry
• 2008/2009-VI rok studiów, semestr zimowy- wymiana w ramach programu Erasmus – Hecettepe University w Ankarze, Turcja


Kursy doskonalące (najważniejsze):
Ortopedia onkologiczna
• UNIVERSITAT MUNSTER, NIEMCY, STAŻ KLINICZNY.
• 19th international MUTARS Workshop, Mallorca, Spain
• Konferencja Najnowsze Osiągnięcia w Chirurgii Poznań
• The new frontiers in orthopaedic oncology-Szczecin 2015
• Polski rejestr guzów nowotworowych kości. Warszawa.
• Department of Orthopaedic at the Medizinische Fakultet Universitatsklinikum Magdeburg, Niemcy. Staż kliniczny.
• XVI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa – Chirurgia Onkologiczna wieku rozwojowego. Warszawa.
Ortopedia:
• Helios ENDO-Klinik – Knee join surgery, primary and revision, periprosthetic infection therapy- Training Course. Hamburg, Niemcy.
• Akademia Chirurgii Ortopedycznej – Więzadło krzyżowe przednie. Warszawa.
• Leczenie osteoporozy. Poznań.
• XL Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Wrocław 2014r
• Hip Solutions. Kościerzyna.
• 7Th International Scientific Symposium –Total knee arthroplasty. Kraków.
• Uszkodzenia stawu łokciowego. Otwock.
• Kurs lekarzy transfuzjologów szpitalnych. Poznań.
• Ultrasonography of musculoskeletal system. Zamość.
• XXXIV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Ortopedów Wojska Polskiego, Ełk
Traumatologia narządu ruchu – leczenie złamań
• AO Trauma Course- Approaches & Osteosynthesis, Graz, Austria
• AO Trauma Europe Masters Course – intramedullary nailing. Monachium, Niemcy.
• AO Trauma Course-Principles in Operative Fracture Management. Rzeszów
• AO Trauma Course-Advance in Operative Fracture Management. Kraków.
• Międzynarodowe szkolenie lekarzy z zakresu leczenia złamań kości długich. Białystok.
• Polytrauma IV –Kurs leczenia obrażeń wielonarządowych. Poznań.
• Leczenie urazów ręki i techniki osteosyntezy. Poznań.
Publikacje:
 Łukaszewska M, Łukaszewski B, Nazar J, Jurczyk MU. Radikulopatia szyjna. Pol. Prz. Nauk Zdr.2014 (1), s.39-42
 Łukaszewski B, Nazar J, Goch M, Łukaszewska M, Stępiński A, Jurczyk MU. Diagnostic methods for detection of bone metastases. Contemporary Oncology
https://doi.org/10.5114/wo.2017.68617
 Połocka M, Molinska-Kulesza A, Łukaszewski B, Chmaj-Wierzchowska K, Jurczyk MU. Education of patients suffering from chronić gastric and duodenal ulcer disease. DOI: http://doi.org/10.20883/ppnoz.2016.4
Wystąpienia konferencyjne:
 Łukaszewski B. Epidemiologia w polytraumie. Polytrauma IV – kurs leczenia obrażeń wielonarządowych, Poznań 2012.
 Łukaszewski B, Nazar J. Indications for usege of postresectional endoprosthesis in management of metastatic bone disease around the knee. 7-th International Scientific Symposium – Total Knee Arthroplasty, Kraków 2013r.
 Łukaszewski B, Ratajczak W, Binek R, Nazar J. MGS in metastatic bone disease to proximal femur. -XL Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Wrocław 2014r.
 Łukaszewski B, Nazar J. Metastatic bone disease: epidemiology, pathophysiology, imaging, and management. The new frontiers in orthopaedic oncology-Szczecin
2015- podium presetation.
 Łukaszewski B, Nazar J. 3D titanium printing in orthopeadic oncology. 19th international MUTARS Workshop 2016, Mallorca, Spain-podium presentation.
 Nazar J, Łukaszewski B. Orthopaedic management of metastases to the long bones. The new frontiers in orthopaedic oncology-Szczecin 2015- podium presentation.
 Nazar J, Łukaszewski B, Jaszczak T. The functional outcomes of total humerus replacement for oncology patients. ISOLS/MSTS Orlando 2015, USA; poster presentation.
• Nazar J, Łukaszewski B. Wybór optymalnej metody leczenia operacyjnego w przerzutach nowotworowych do kości długich. XVII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa – Chirurgia Onkologiczna wieku rozwojowego. Warszawa 2015.
• Nazar J, Łukaszewski B. Protezy 3d w współczesnej ortopedii onkologicznej. Konferencja Najnowsze Osiągnięcia w Chirurgii Poznań 2016
Studium doktoranckie i doktorat
a. Podyplomowe Niestacjonarne Studium Metodologii Badań Naukowych Uniwersytet Medyczny w Poznaniu 2015r.
b. Stopień doktora nauk medycznych. Obrona rozprawy w dniu 24.04.2016r., pt.: „Ocena parametrów fizyko-chemicznych i mechanicznych wszczepu stosowanego w rekonstrukcji bliższego końca kości udowej”

  • Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
  • Kierownik Oddziału Ortopedycznego w Obornikach.
  • Członek Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu.
  • Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
  • Aktywny uczestnik wielu szkoleń oraz konferencji polskich i zagranicznych.
  • Wykładowca oraz współorganizator szkoleń dla lekarzy w zakresie traumatologii narządu ruchu.

Specjalizację w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu odbywałem w 111 Szpitalu Wojskowym w Poznaniu oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Obornikach w którym pracuję do dzisiaj.
W codziennej praktyce zawodowej udzielam porad w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, a przede wszystkim zajmuję się operacyjnym leczeniem chorób narządu ruchu – złamań kości, uszkodzeń ścięgien, uszkodzeń więzadłowych, choroby zwyrodnieniowej stawów biodrowych, chorób zniekształcających rąk i stóp, neuropatii uciskowych, jak również leczeniem następstw obrażeń sportowych.

Urodzony w Poznaniu, absolwent VIII liceum ogólnokształcącego. Studia medyczne ukończył w 2006 roku na Uniwersytecie Medyczny w Poznaniu oraz Christian-Albrechts-Universität zu Kiel, Niemcy. Po stażu podyplomowym rozpoczął specjalizację w Klinice Chirurgii Kręgosłupa Ortopedii Onkologicznej i Traumatologii. Na drugim roku specjalizacji obronił pracę doktorską Skuteczność wertebroplastyki w leczeniu złamań kręgów osteoporotycznych.

Państwowy egzamin specjalizacyjny z ortopedii i traumatologii narządu ruchu zdał w 2013 roku zaliczając wcześniej o pół roku planowy tryb.

Na co dzień pracuje w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im W. Degi w Poznaniu zajmując się głownie leczeniem operacyjnym schorzeń kręgosłupa oraz jako adiunkt na Uniwersytecie Medycznym prowadząc zajęcia ze studentami.

Zainteresowania zawodowe: schodzenia kręgosłupa: zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatie szyjne, lędźwiowe, skoliozy, zabiegi chirurgii mało-inwazyjnej leczenia bólu kręgosłupa .

Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Absolwent Wydziału Lekarskiego na Akademii Medycznej im. Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończył Podyplomowe Studium Diagnozowania i Terapii Zespołów bólowych kręgosłupa met. McKenzie’go- stopnie A, B, C, D Instytut McKenzie’go Polska.

 

W 2011 uzyskał specjalizację w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

Ukończył kursy tj: „Artroskopia stawu kolanowego”, „Leczenie rekonstrukcyjne uszkodzeń więzadła krzyżowego przedniego z wykorzystaniem przeszczepów autogennych” w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Posiada certyfikaty organizacji AO-Trauma z Davos ukończenia kursu podstawowego (2011) i zaawansowanego (2012) w leczeniu chirurgicznym urazów układu kostnego .

Ukończył Akademię Chirurgii Ortopedycznej (2013) z zakresu kolana – kurs na preparatach ludzkich .

Zdobywał doświadczenie w opiece nad pacjentami między innymi w takich placówkach jak: 111 Szpital Wojskowy w Poznaniu, Specjalistyczny Szpital Kliniczny UM w Poznaniu i Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – Oddział Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu.

Ponadto Asystent Katedry i Zakładu Anatomii prawidłowej Akademi Medycznej w Poznaniu.

Od 2010 roku posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego do wykonywania Diagnostyki USG narządu ruchu nr 376/48.

paszynskiWykonuje konsultacje w zakresie Ortopedii i Chirurgii Urazowej narządu ruchu, zmian zwyrodnieniowych stawów i protezoplastyki stawów , złamań i urazów narządu ruchu, wad postawy i skrzywień kręgosłupa, artroskopii stawów i rekonstrukcji więzadeł,  leczenia paluchów koślawych (halluksów) i palców młoteczkowatych, zespołów cieśni kanału nadgarstka i przykurczów palców w Chorobie Dupuytrena, palców trzaskających, dyskopatii i bólów kręgosłupa.

W 1989 r. egzamin maturalny w klasie matematyczno-fizycznej drugiego liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim.
W latach 1989 – 1995 studia medyczne na wydziale lekarskim Akademi Medycznej w Poznaniu -obecnie Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
Od 1995 r. do 1996 r. roku staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Ortopedycznym przy ul. Gąsiorowskich w Poznaniu.
Od 1996 r. do 2010 r. roku praca w Wojewódzkim Szpitalu Ortopedycznym przy ul. Gąsiorowskich w Poznaniu (w 1997 roku przemianowanym na Wielkopolskie Centrum Ortopedii i Chirurgii Urazowej) jako Młodszy Asystent. Po uzyskaniu  w roku 1998 pierwszego stopnia Specjalizacji w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, pracował na stanowisku Asystenta, a po uzyskaniu w roku 2004 Specjalizacji w Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu pracował na stanowisku Starszego Asystenta.
W latach 2010 – 2014 zatrudniony  na oddziale Ortopedii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Juraszów na stanowisku Starszego Asystenta.
Od 2011 r. jako Specjalista współpracuje i operuje w SPZOZ w Szamotułach.
Od 2016 r. praca na stanowisku Starszego Asystenta na Oddziale Ortopedii Szpitala Klinicznego SPSK2 przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu.
Od 1997 r. prowadził leczenie w Wojewódzkiej Poradni Ortopedycznej przy Wielkopolskim Centrum Ortopedii i Chirurgii Urazowej przy ul. Gąsiorowskich w Poznaniu.
Ponadto od 1998 roku leczy pacjentów w ramach Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej.

W 1997 roku ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu. W latach 1997-2000 pracowałam w Oddziale Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, gdzie pod kierunkiem Pana Doktora Michała Edera uzyskałam pierwszy stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych.
W latach 2000- 2012 byłam asystentem, a następnie adiunktem w Klinice Chorób Zakaźnych w Poznaniu. W 2005 roku uzyskałam tu tul specjalisty z zakresu chorób zakaźnych, a w 2006 roku tytuł doktora nauk medycznych- promotorem mojej pracy był Pan Profesor Jacek Juszczyk.
W 2003 roku odbyłam staż w Cardiovascular Biology Department Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma University, USA.
W latach 2008-2010 ukończyłam studia podoktoranckie w Departamencie Chorób Zakaźnych w Yale University, New Haven, USA.
W roku 2013 ukończyłam kliniczny fellowship w Transplant Infectious Diseases Department w Toronto General Hospital w Kanadzie, gdzie pracowałam z pacjentami z zakażeniami wirusowymi, bakteryjnymi oraz grzybiczymi po przeszczepach narządów miąższowych (serce, wątroba, nerki, trzustka oraz płuca), a także z chorymi po przeszczepach szpiku.
Opublikowałam oraz prezentowałam ponad 20 prac naukowych na poziomie krajowym oraz międzynarodowym.

mgr-Marta-Kuśnierczak

Mgr Marta Kuśnierczak

Absolwentka Dietetyki na Wydziale Lekarskim II Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Doktorantka w Katedrze i Klinice Onkologii UM Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. W trakcie specjalizacji z żywienia w chorobach onkologicznych. Na co dzień pracuje przede wszystkim z pacjentami zmagającymi się z zaburzeniami metabolicznymi, ale również osobami chcącymi uzyskać wymarzoną sylwetkę dzięki spersonalizowanej diecie. Swoją wiedzę i umiejętności nieustannie pogłębia na licznych konferencjach z zakresu żywienia klinicznego, aby w pracy wykorzystywać najnowsze trendy dotyczące zdrowego odżywiania i skutecznie realizować cele swoich Pacjentów.

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu z 1993 roku. Specjalista chirurgii ogólnej II stopnia. Lekarz z 20-letnim doświadczeniem proktologicznym, od 16 lat współpracuje z przychodnią Bamberski Dwór w Poznaniu.

Od 2020 roku przyjmuję jako chirurg proktolog w Centrum Medycznym Solumed.

Zakres świadczonych usług:

  • krwawienia z odbytu
  • żylaki odbytu wewnętrzne (potocznie zwane hemoroidami)
  • żylaki odbytu zewnętrzne (potocznie zwane hemoroidami)
  • fałdy skórne odbytu
  • ostra i przewlekła szczelina odbytu
  • świąd odbytu
  • zapalenie odbytu
  • przetoka okołoodbytnicza
  • bóle odbytu
  • przewlekłe zaparcia
  • zespół jelita wrażliwego