Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress

Dla pacjenta

Szanowni Państwo!
Po zakwalifikowaniu się do zabiegu operacyjnego w naszej Klinice, prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie poniższych zaleceń. Dziękujemy!
  • grupa krwi i czynnik Rh
  • morfologia krwi ( wynik z ostatnich dwóch tygodni )
  • OB lub CRP ( wynik z ostatnich dwóch tygodni )
  • aktualne (do tygodnia przed zabiegiem) EKG, obowiązkowe po 45 roku życia
  • układ krzepnięcia (PT/INR, aPTT, płytki krwi) lub czas krwawienia i krzepnięcia ( wynik z ostatnich dwóch tygodni )
  • HBS i HCV ( wynik z ostatnich dwóch tygodni )
  • inne badania w zależności od aktualnego stanu zdrowia, chorób współistniejących zaleci lekarz prowadzący lub konsultant, którego pisemna opinia jest wskazana w przypadku chorób przewlekłych (np. chorób układu krążenia, oddechowego, nerek, cukrzycy, itp.), konsultacja internistyczna jest możliwa w naszej Klinice

W naszej klinice mogą Państwo dokonać potrzebnych badań diagnostycznych przy okazji wizyty konsultacyjnej – informacja o terminach w rejestracji Kliniki. Orientacyjny koszt pełnego panelu diagnostycznego to około 170 zł.

1. Zalecamy aby na kilka dni przed planowanym zabiegiem powstrzymać się od palenia tytoniu.
2. Preparaty kwasu acetylosalicylowego (polopiryna, aspirin, bestpiryn, acard, acesan, itp.) odstawiamy co najmniej 7 dni przed zabiegiem.
3. Wieczorem w dniu poprzedzającym zabieg oraz w dniu operacji należy przyjąć swoje leki; o ich kontynuacji w okresie okołooperacyjnym zdecyduje anestezjolog.
4. W okresie okołooperacyjnym nie powinno stosować się suplementów takich jak: echinacea, ephedryna, kwasów omega-3, czosnku, żeńszenia, miłorzębu japońskiego, melatoniny, witaminy E. Natomiast rekomenduje się stosowanie witaminy A, C, B, cynku, selenu.
5. W zależności od zaplanowanej godziny przybycia do Kliniki prosimy o zastosowanie się do poniższych zaleceń dietetycznych :
– zalecamy zgłoszenie się do Kliniki na czczo w dniu zabiegu o umówionej godzinie
– pokarmy stałe – zabronione przyjmowanie na 6 godzin przed planowanym zabiegiem. Ostatni lekkostrawny posiłek najpóźniej wieczorem (do 21:00) w dniu poprzedzającym zabieg
– lekkie śniadanie w sytuacji gdy zabieg zaplanowano na godziny popołudniowe
– 2 godziny przed planowaną operacją dopuszcza się picie klarownych płynów (woda niegazowana 200 -500 ml lub klarowne soki 150 ml lub niesłodzona herbata/kawa 150 ml (z mlekiem- nie więcej niż 1/5 całkowitej objętości).
6. Należy poinformować lekarza prowadzącego lub pracowników recepcji o ostrej infekcji, menstruacji czy nieobecnych wcześniej, niepokojących objawach chorobowych, które pojawiły się w okresie kilku dni przed planowanym zabiegiem.
7. W sytuacjach szczególnych prosimy o wcześniejszą konsultację z anestezjologiem (anestezja@solumed.pl) – dotyczy to przyjmowania innych leków przeciwkrzepliwych, przeciwpłytkowych oraz przeciwcukrzycowych, przeciwzapalnych, moczopędnych, doustnej antykoncepcji i hormonalnej terapii zastępczej.
8. Prosimy aby paznokcie u rąk i nóg w czasie zabiegu pozbawione były lakieru.
9. Kobiety w okresie okołooperacyjnym nie powinny posiadać makijażu.

1) dowód osobisty lub paszport
2) karty informacyjne z pobytów w szpitalu oraz wyniki badań zalecane do zabiegu
3) aktualnie przyjmowane leki
4) książeczkę zdrowia lub zaświadczenie o przebytym szczepieniu przeciwko WZW typu B*
5) ważną legitymację ubezpieczeniową lub kserokopię ostatniego dowodu wpłaty składki ubezpieczeniowej

(*)Jeśli do operacji pozostało co najmniej 6 tygodni, należy zaszczepić się dwukrotnie (drugie szczepienie po miesiącu od pierwszego). Zabieg w Klinice można planować po 2 tygodniach od przyjęcia drugiej dawki szczepionki. Trzecia dawka powinna być podana po 6 miesiącach od pierwszej. Jeśli szczepienie przeciw WZW typu B było przeprowadzone ponad 5 lat wcześniej, należy zbadać krew na obecność przeciwciał anty-HBS; gdy ich miano będzie wysokie nie jest wymagane ponowne szczepienie.

  • 1. W ciągu 7 dni od momentu zapisania się na zabeig należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1500 zł bezpośrednio w rejestracji lub dokonać wpłaty na podane poniżej konto:

Dane do dokonania wpłaty:
Solumed Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Wyrzyska 18
60-425 Poznań
ING Bank Śląski nr: 13 1050 1520 1000 0090 3187 7591

  • 2. Brak dokonania wpłaty jest równoznaczny z rezygnacją
  • 3. W przypadku rezygnacji z zabiegu w krótszym terminie niż 14 dni przed zabiegiem zaliczka przepada.
  • 4. Płatności za zabieg dokonuje się przelewem lub w dniu zabiegu w rejestracji kliniki. Płatności można dokonać gotówką bądź kartą płatniczą (visa, visa electron, mastercard, mastercard electronic, maestro)

Zapraszamy!