Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość jest stanem klinicznym charakteryzującym się nadmierną produkcją potu. Szacuje się, że problemem tym obciążonych jest około 1-2% społeczeństwa. Obszary nadpotliwości najczęściej są zlokalizowane w okolicach twarzy, dłoni, pach i stóp lub dotyczą całego ciała. Dolegliwość ta zwykle pojawia się w drugiej lub trzeciej dekadzie życia i wywiera często dramatyczny wpływ na życie zawodowe oraz prywatne dotkniętych osób. Na szczęście pocenie zlokalizowane, samoistne jest możliwe do wyeliminowania! Z pomocą w usunięciu wstydliwych objawów nadpotliwości przychodzą dwie bardzo skuteczne metody:

– zastosowanie Botoxu/ Azzalure do czasowego zablokowania nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe (skuteczność kuracji na okres kilku miesięcy do roku)
– zastosowanie lasera AccuSculpt do trwałego zniszczenia 95-97% gruczołów potowych podskórnych.

Przebieg zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej:
Zastosowanie toksyny botulinowej jest leczeniem miejscowym niechirurgicznym, które jest skuteczne w około 80% przypadków. Przed rozpoczęciem zabiegu należy dokładnie określić pole nadmiernej potliwości. Na obszarze tym podaje się płytko, śródskórnie niewielkie ilości toksyny botulinowej w celu zablokowania nerwów zaopatrujących gruczoły potowe. W zależności od wielkości pola nadmiernej potliwości zabieg trwa do kilkunastu minut. Zabieg jest minimalnie bolesny, ale istnieje możliwość miejscowego znieczulenia. Efekt widoczny jest już niekiedy po 24 godzinach i trwa od kilku miesięcy do roku. Po zaniku efektu zabieg należy powtórzyć.

Zalety zastosowania toksyny botulinowej w celu leczenia nadpotliwości:

– krotki czas trwania zabiegu (kilka do kilkunastu minut)
– szybkie uzyskanie efektu (niekiedy już po 24 godzinach)
– stosunkowo wysoka skuteczność w porównaniu z innymi metodami (około 80%)
– utrzymanie sie efektu leczniczego przez kilkanaście miesięcy

No Comments

Post A Comment