Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress

Przeszczep włosów

W kulturze europejskiej bardzo duże znaczenie przypisuje się włosom, które uważane są za jeden z najistotniejszych atrybutów młodości i urody. Stąd też łysienie może stanowić poważny problem psychologiczny, przyczyniając się do utraty poczucia pewności oraz niskiej samooceny. Na szczęście z pomocą przychodzi współczesna medycyna, która dzięki metodzie przeszczepiania włosów umożliwia odzyskanie utraconego czaru.
Sama procedura przeszczepu włosów polega na pobraniu fragmentu skóry z tyłu i boków głowy (obszar o stałym wzroście włosów), pocięciu go na mikroskopijne fragmenty posiadające pojedyncze zespoły mieszkowe, a następnie precyzyjnym ich umieszczeniu na przerzedzonych lub łysych okolicach głowy. Dzięki stosowaniu mikroskopijnych przeszczepów możliwe jest zachowanie prawidłowego kąta oraz gęstości włosów, a odtworzone owłosienie zachowuje naturalny wygląd. Przeszczepione włosy zaczynają odrastać po upływie około 10-16 tygodni, zachowując swą pierwotną zdolność do ciągłego wzrostu.

Przebieg zabiegu przeszczepu włosów:

Przeszczep włosów jest zabiegiem ambulatoryjnym trwającym średnio 3-8 godzin. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, najczęściej przy użyciu doustnych lub dożylnych środków uspokajających. Dzięki temu w trakcie zabiegu pacjenci są przytomni, ale nie czują żadnego bólu ani dyskomfortu. Zespoły mieszków do zabiegu pobiera się z tylnej i bocznej części głowy, a następnie przeszczepia w obszary pozbawione włosów. Przeszczepy umieszcza się na bardzo małych obszarach wykonanych przy użyciu igiełek lub mikro-ostrzy. Okolica, z której pobrano włosy, jest najczęściej zszywana przy użyciu szwów lub klamer. Na operowany obszar nakłada się lekki opatrunek lub też, po krótkim okresie obserwacji, pacjent zwalniany jest do domu bez opatrunku. W zależności od rozmiaru łysiny, wielkości obszaru dawczego oraz rodzaju włosów może istnieć potrzeba kilkukrotnego wykonania zabiegu.

Zalety zabiegu przeszczepu włosów:

– odtworzenie naturalnego owłosienia
– bezpośredni efekt, w przeciwieństwie do leczenia farmakologicznego, które wymaga miesięcy lub lat oczekiwania na efekt
– przeszczepione włosy zachowują pierwotną zdolność do wzrostu
– możliwość zastosowania przy różnorodnych wzorach łysienia

No Comments

Post A Comment