Skip to content Skip to footer

Dążenie do fizycznego piękna jest głęboko zakorzenione w ludzkiej naturze.

Zadowolenie z własnego wyglądu przekłada się na radość życia, poczucie własnej wartości, ułatwia realizację marzeń i celów. Obecnie możliwości chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej są niemal nieograniczone!

Stworzona przez nas klinika Solumed działa w oparciu o wszechstronnych i doświadczonych fachowców – specjalistów w zakresie chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej i ortopedii.

Dysponujemy sprzętem medycznym na najwyższym światowym poziomie, który gwarantuje skuteczność, bezpieczeństwo i krótki okres rekonwalescencji. W związku z tym oferujemy szeroki zakres zabiegów i operacji, takich jak korekcja nosa, uszu, powiększanie piersi, plastyka brzucha, liposukcja laserowa,  zabiegi odmładzające, operacje żylaków, skleroterapię, usuwanie blizn i zmian skórnych oraz wiele innych.

Całe
0%

zadowolonych pacjentów

Ponad
0

lekarzy specjalistów

Naszym zadaniem jest także korekta niedoskonałości nabytych w wyniku urazów lub chorób. W trosce o komfort naszych pacjentów staramy się stworzyć atmosferę spokoju, zaufania i dyskrecji, gwarantowaną przez profesjonalną obsługę medyczną i przyjazne wnętrza. Dyskrecję zapewnia także lokalizacja kliniki. Wysoki standard wykonywanych operacji, eliminacja powikłań pozabiegowych, skrócony okresu rekonwalescencji, indywidualne podejście i dążenie do najbardziej naturalnego wyglądu pacjenta to cele, którymi kierujemy się w naszej działalności.
B7D26A5D-5F2C-46F3-9290-D8E6D4D75A02 kopia

SOLUMED jest kliniką zarządzaną rodzinnie, dlatego zależy nam, by każdy, kto przestąpi nasz próg, czuł się jak w domu. Jeśli Twój wygląd lub jego element stanowi dla Ciebie problem, chcesz coś w sobie zmienić, jesteśmy po to, by Ci w tym pomóc: przedstawimy możliwości współczesnej medycyny i poszukamy rozwiązań, które dadzą Tobie pełne zadowolenie i samoakceptację. Proces starzenia i zmiany w wyglądzie są nieuniknione, możesz jednak mieć wpływ na ich przebieg.
Nie zwlekaj z decyzją!

Zapraszamy serdecznie! Zespół SOLUMED

Chirurgia plastyczna

W 2004 roku odbył specjalizacje I i II stopnia z chirurgii ogólnej. W latach 1997-1998 przebywał na stypendium w Oddziale Chirurgii Plastycznej Cleveland Clinic w USA, gdzie odbył szkolenia z zakresu mikrochirurgii i chirurgii plastycznej pod kierownictwem prof. dr hab. Marii Siemionov.

Tam też obronił swoją pracę doktorską z zakresu mikrochirurgii w roku 2003. W styczniu 2005 roku uzyskał specjalizację z chirurgii plastycznej pod kierownictwem prof. dr hab. med. Kazimierza Kobusa w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Od 2005 roku również zatrudniony na stanowisku Starszego Asystenta w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji w kraju i zagranicą, m.in.:
– The 42th Annual Scientific Meeting of the Ohio Valley Society of Plastic Surgeons – Pittsburgh, USA
– Międzynarodowe Sympozjum Chirurgii Estetycznej – Polanica Zdrój
– Aesthetic Surgery of the Face – Less invasive approaches with good results – keep it simple, Hands-on Human Cadaver Course – Wiedeń, Austria
– International Dissection Course – Utrecht, Holandia
– International Course on Breast Reshaping – Madryt, Hiszpania

Jestem chirurgiem plastycznym o bogatym doświadczeniu zawodowym. Naukę na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu ukończyłem w 1980 roku, natomiast w 1985 roku uzyskałem tytuł specjalisty I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej. Cztery lata później ukończyłem specjalizację II stopnia w zakresie chirurgii plastycznej. Nie bez znaczenia jest miejsce ukończenia specjalizacji – u profesora Kazimierza Kobusa w Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy. 

Zdobywałem doświadczenie i szkoliłem się z zakresu chirurgii plastycznej oraz rekonstrukcyjnej na wielu stażach w renomowanych ośrodkach w kraju i za granicą, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Lyonie, Düsseldorfie oraz Jenie. 

​Przez ponad 30 lat kariery zawodowej przeprowadziłem już kilka tysięcy operacji z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej. Jestem praktykiem z olbrzymim doświadczeniem klinicznym. Moją charakterystyczną cechą jest rzeczowość i dążenie do konkretów.

Specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Od roku 2000 związany z Kliniką Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie uzyskał specjalizację z chirurgii ogólnej, obronił pracę doktorską oraz był zatrudniony kolejno na stanowisku asystenta, adiunkta i wykładowcy. Od 2012 do 2016 odbywał szkolenie specjalizacyjne z chirurgii plastycznej w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Bydgoszczy. Od roku 2016 pracuje w prestiżowym pierwszym w Polsce Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju.

Posiada certyfikaty ukończenia kursów z zakresu chirurgii estetycznej dotyczących liposukcji, modelowania sylwetki z użyciem przeszczepów tkanki tłuszczowej, korekcji piersi, nosa, uszu itp. oraz medycyny estetycznej (użycie toksyny botulinowej, wypełniaczy, kwasu hialuronowego, nici liftingujących). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń i innych.

Chirurgią plastyczną zajmuje się od  około 2004 roku zarówno w aspekcie rekonstrukcyjnym i estetycznym

W 2013 roku ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2015 roku, jako lekarz rezydent chirurgii plastycznej pracował w Klinice i Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju- wiodącym i najstarszym ośrodku chirurgii plastycznej w Polsce, jednym z najlepszych na świecie. To właśnie tam, miał możliwość uczenia się od prof. Piotra Wójcickiego oraz innych wybitnych polskich i światowych chirurgów plastycznych. W październiku 2021 roku uzyskał specjalizację z chirurgii plastycznej pod kierownictwem dr n. med. Ireneusza Łątkowskiego w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Jako członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej odbył wiele kursów indywidualnych w najbardziej prestiżowych ośrodkach chirurgii estetycznej, dlatego oddając się w jego ręce, macie państwo gwarancję najwyższej jakości konsultacji i zabiegów.

Zakres usług oferowanych przez dr Jakuba Przybylskiego obejmuje konsultacje oraz operacje: -operacje powiększania, zmniejszania, podniesienia piersi, leczenie ginekomastii – plastyki brzucha, ud, pośladków, ramion

  • liposukcje, oraz przeszczepy tłuszczu
  • chirurgia plastyczna twarzy i szyi
  • plastyka narządów płciowych
  • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu z użyciem lasera CO2

Dodatkowo dr Jakub Przybylski wykonuje wszystkie zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, włączając w to leczenie nadpotliwości oraz usuwanie laserem blizn i tatuaży.

Ginekologia

Specjalista w ginekologii, ginekologii onkologicznej oraz ginekologii plastycznej z ponad 30 letnim doświadczeniem. Od 1987 roku związany z Szpitalem Klinicznym przy ulicy Polnej w Poznaniu, najpierw z Kliniką Ginekologii Onkologicznej, a następnie z Kliniką Ginekologii Operacyjnej.

Obecnie pełni funkcję Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Jest uznanym autorytetem w dziedzinie ginekologii operacyjnej, w tym zabiegów małoinwazyjnych (laparoskopia, hysteroskopia), a także uroginekologicznych, obejmujących leczenie operacyjne obniżania lub wypadania narządów płciowych i nietrzymania moczu.

Od ponad 15 lat zajmuje się również ginekologią plastyczną, estetyczną i rekonstrukcyjną.

Wykonuje operacje zarówno przy użyciu technik konwencjonalnych, jaki i przy wykorzystaniu laserów oraz techniki radiofalowej (RF). W praktyce klinicznej wykorzystuje najnowsze trendy dostępne w innych najbardziej renomowanych ośrodkach ginekologii plastycznej na świecie.

Jako jedyny ginekolog w Polsce, odbył szkolenie u dr Davida Matlock’a w Laser Vaginal Rejuvenation Institute of America, w Los Angeles (USA), w zakresie technik Laserowego Modelowania Krocza i Sromu (DLV) oraz Laserowego Odmładzania Pochwy (LVR).

Obecnie zalicza się do nielicznej grupy akredytowanych członków Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej. Wielokrotnie był wykładowcą na międzynarodowych konferencjach i szkoleniach dotyczących ginekologii plastycznej,  estetycznej i rekonstrukcyjnej.

Doświadczenie kliniczne uzupełniał licznymi stażami i kursami doskonalącymi w renomowanych ośrodkach ginekologii, położnictwa i onkologii ginekologicznej w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Jest autorem ponad 230 prac naukowych w tym prac oryginalnych publikowanych w renomowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym.

Dermatologia i Medycyna estetyczna

Ukończyłam studia medyczne na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Tytuł specjalisty dermatologa uzyskałam pracując w Klinice Dermatologii Akademii Medycznej w Poznaniu – doktorat z dermatologii otrzymałam pracując w tej samej klinice.
Od wielu lat pracuję jako dermatolog, prowadząc NZOZ Lecznictwo Dermatologiczne w Poznaniu przy ul. Ziębickiej. W 2004 roku rozpoczęłam pracę w Klinice Chirurgii Plastycznej dr Andrzeja Bieleckiego, a od 2010 roku współpracuję z Kliniką Solumed w Poznaniu przy ul. Wyrzyskiej 18.
Moją wiedzę dermatologiczną wykorzystuję przeprowadzając różnego rodzaju peelingi, zabiegi mezoterapii, mezolifty. Uzupełniam kwasem hialuronowym ubytki w skórze powstałe w procesie naturalnego starzenia się, a przy pomocy toksyny botulinowej walczę z nadmierną mimiką.
W Solumedzie udzielam również porad z zakresu dermatologii oraz wenerologii

Jest nauczycielem uniwersyteckim, lekarzem specjalistą chorób wewnętrznych, lekarzem estetyki twarzy, trenerem z zakresu medycyny estetycznej i konsultantką LEAP (Life Eating and Performance). Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach w kraju i zagranicą. W swojej praktyce zajmuje się między innymi zagadnieniami związanymi z problemami estetycznymi skóry twarzy, jak i całego ciała, a także otyłością i działaniem pól elektromagnetycznych. Kluczową sprawą jest skuteczność i bezpieczeństwo stosowanych terapii, w związku z tym w swojej pracy stosuje preparaty najwyższej jakości.

Chirurgia ogólna, naczyniowa i proktologia

Specjalista w chirurgii, transplantologii i flebologii. Absolwent Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu (1991). Specjalista w chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej. Od kilkunastu lat zajmuje się flebologią tworząc najlepiej wyposażoną placówkę w tym zakresie w Poznaniu: Centrum Zdrowych Nóg. Członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego (PTF) i Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego (PTCh). Staż w szpitalach w Montpellier (Francja) i University of Texas Medical School w Houston (USA), gdzie uzyskał nostryfikację dyplomu lekarza (1995). Doktor nauk medycznych (1996) i absolwent studiów Master of Business Administration Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Georgia State University w Atlancie (2007). Wprowadzał wiele innowacyjnych technik leczenia chorób żył, w tym pierwszy w Poznaniu i jeden z pierwszych w Polsce laserów do wewnątrznaczyniowego leczenia żylaków (EVLT).

Specjalista chirurg, w trakcie swojej wieloletniej pracy wykonał setki zabiegów chirurgicznych z zakresu chirurgii ogólnej, małoinwazyjnej, onkologicznej, transplantacyjnej oraz chirurgii naczyń żylnych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, European Association for Endoscopic Surgery oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Ukończył Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Tytuł specjalisty w chirurgii ogólnej otrzymał w 2006. Wszechstronne wykształcenie chirurgiczne zdobył pracując w oddziałach: Chirurgii Ogólnej z Zespołami do spraw Urologii, Chirurgii Naczyniowej i Koloproktologii oraz Transplantologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Przez wiele lat pracowała w Poradni Chorób Naczyń Szpitala Wojewódzkiego oraz Specjalistycznego Centrum Diagnostyczno Leczniczego Bamberski Dwór w Poznaniu. W latach 2007-2010 odbył szkolenie specjalizacyjne w zakresie angiologii. Od 2007 roku jest konsultantem chirurgii Centrum Medycznego HCP Szpitala im. Św. Jana Pawła II w Poznaniu.

Specjalista z zakresu chirurgii ogólnej naczyniowej. Ukończył w1983 roku Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń – Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Specjalista chirurgii ogólnej, w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala w Puszczykowie im. Prof. S.T. Dąbrowskiego S.A.
Pierwszy Ordynator i współtwórca Oddziału Wielospecjalistycznego Szpitala św. Wojciecha w Poznaniu
Absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 
Swoje doświadczenie zdobywał w Vanderbilt University w Nashville; University College Galway oraz Klinikum Munchen Bogenhausen. 
Uczestnik licznych kursów z zakresu chirurgii miniinwazyjnej.
Członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego; posiadacz certyfikatu PTF.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
W latach 1998 – 2000 odbyłem specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej w Szpitalu w Puszczykowie.
W latach 2001 – 2005 odbyłem specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu na oddziale Chirurgii Ogólnej i Urazów Wielonarządowych z Pododdziałem Chirurgii Gastroenterologicznej i Endokrynologii 

W codziennej pracy szczególnie skupiam się na leczeniu operacyjnym 
PRZEPUKLIN PACHWINOWYCH, PĘPKOWYCH I BRZUSZNYCH, POOPERACYJNYCH I DUŻYCH PRZEPUKLINACH POOPERACYJNYCH, ROZEJŚCIEM SIĘ MIĘŚNI PROSTYCH BRZUCHA (KRESY BIAŁEJ) – METODAMI LAPAROSKOPOWYMI JAK I KLASYCZNYMI,
kamicy pęcherzyka żółciowego (laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego),
wola guzkowego i nadczynnego oraz nowotworów tarczycy,
nowotworów przewodu pokarmowego ,
innych chorób jamy brzusznej.
oraz zachowawczym chorób przewodu pokarmowego, 
diagnostyką i leczeniem chorób przewodu pokarmowego: choroba refluksowa przełyku, zmiany zapalne przełyku i żołądka, w tym leczenie (eradykacja) zakażenia Helicobacter pylori, kamica żółciowa, zaburzenia czynnościowe jelita grubego, choroby jelita grubego, choroby odbytnicy i odbytu
Wykonuję także zabiegi z zakresu tzw. „małej chirurgii” w znieczuleniu miejscowym
usunięcie zmian skórnych (brodawki, znamiona na skórze i in.) z badaniem histopatologicznym, 
usunięcie zmian podskórnych (tłuszczaki, torbiele, kaszaki i in.) z badaniem histopatologicznym, 
leczenie guzków krwawniczych odbytu (żylaków) zachowawczo i operacyjnie (ambulatoryjne metodą Barrona)

Specjalizuję się w:

-operacjach laparoskopowych pęcherzyka żółciowego, wyrostka robaczkowego, nowotworów jelita grubego, przepuklin. 
– operacjach żylaków kończyn dolnych (zarówno najnowocześniejszymi metodami wewnątrznaczyniowymi jak i klasycznymi), 
– bezoperacyjnym leczeniu pajączków i żylaków (obliteracja lub skleroterapia),
– operacjach tarczycy ze śródoperacyjnym monitorowaniem nerwów,
– operacjach przepuklin (w bliznach pooperacyjnych, pachwinowej i brzusznej z użyciem siatek syntetycznych oraz z wykorzystaniem biologicznych wszczepów tkankowych).

Dyplom lekarza uzyskałam na Wydziale Lekarskim I Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2006 roku przez 7 lat pracowałam w Oddziale Chirurgii Ogólnej 111 Szpitala Wojskowego w Poznaniu. W 2014 roku zdałam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej. Będąc starszym asystentem kontynuowałam pracę w Oddziale Transplantologii, Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Plastycznej Szpitala Klinicznego im.Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu, gdzie uczestniczyłam w procedurach pobierania i przeszczepiania narządów, a następnie w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Urazów Wielonarządowych z Pododdziałem Chirurgii Gastroenterologicznej i Endokrynologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Obecnie pracuję w Oddziale Chirurgii Ogólnej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu. Umiejętności manualne oraz wieloletnie doświadczenie w pracy zaowocowały skierowaniem swoich zainteresowań zawodowych na obszar medycyny estetycznej. Przebyte szkolenie z dziedziny medycyny estetycznej pozwala na wprawne stosowanie technik upiększania twarzy i ciała – iniekcje toksyny botulinowej w leczeniu zmarszczek mimicznych i nadpotliwości, wypełniacze z kwasu hialuronowego (miękki lifting, likwidacja zmarszczek, bruzd, wypełnianie ust i policzków), mezoterapia, lipoliza iniekcyjna, skleroterapia, nici liftingujące typu PDO, zabiegi osoczem bogatopłytkowym. Co więcej- ze względu na posiadaną specjalizację, kwalifikuję pacjentów do zabiegów chirurgicznych (przepukliny brzuszne, kamica pęcherzyka żółciowego, żylaki kończyn dolnych) oraz wykonuję drobne zabiegi chirurgiczne (usuwanie zmian skórnych w ramach profilaktyki nowotworowej). Podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo kursach oraz w konferencjach naukowych w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych

Leczone choroby:

  • kamica żółciowa
  • żylaki kończyn dolnych
  • znamiona, włókniaki, brodawki łojotokowe, tłuszczaki, wrastające paznokcie, blizny
  • przepukliny brzuszne, pachwinowe, pępkowe
  • operacyjne leczenie schorzeń tarczycy (po ukończonej diagnostyce endokrynologicznej)

Zakres wykonywanych operacji: operacje usunięcia guzków tkanki podskórnej i skóry (zmiany barwnikowe, włókniaki, brodawki łojotokowe, tłuszczaki ), plastyka wału paznokciowego.

Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu, a później lekarz w Oddział Chirurgii Ogólnej i Urazów Wielonarządowych z Pododdziałem Chirurgii Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu oraz w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 
Specjalista chirurg i angiolog. 
Specjalizuje się w leczeniu chorób tętnic i żył, malformacji naczyniowych, leczeniu ran i stopy cukrzycowej.

Dr Piotr Zelga jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W czasie trwania szkolenia specjalizacyjnego uczestniczył w wielu kursach w kraju i za granicą (m. in. Basic Laparascopic Skills -Berlin, Niemcy, Intermediate Laparoscopic Skills – Royal College of Surgeons, Londyn, Wielka Brytania) oraz zdobywał doświadczenie zawodowe podczas licznych staży klinicznych (m. in, w Department of Surgery, Cambridge University Hospital NHS Foundation Trust oraz Western Sussex NHS Foundation Trust). 
Po uzyskaniu tytułu specjalisty chirurgii ogólnej, rozpoczął szkolenie z zakresu chirurgii trzustki, wątroby i dróg żółciowych w Cambridge University Hospitals NHS Foundation Trust w Wielkiej Brytanii w ramach prestiżowego Cambridge HPB Surgery Fellowship. Następnie, odbył roczny staż podoktorski w Klinice Chirurgii, Massachusetts General Hospital and Harvard Medical School. Dr Zelga łączy pasje do chirurgii z bardzo aktywną pracą naukową. Wyniki jego badań są prezentowane na międzynarodowych konferencjach oraz publikowany w czołowych czasopismach naukowych (m.in. Journal of American College of Surgeons, Science Advances, Nature). Jego praca doktorska (skupiającą się na zagadnieniu wczesnego wykrywania i leczenia raka jelita grubego w oparciu o genetyczny profil pacjenta) została wyróżniona przez Fundację Onkologii Doświadczalnej i Klinicznej w Polsce oraz otrzymała nagrodę Marszalka Województwa Łódzkiego.  Dalsza praca naukowa prowadzona na Uniwersytecie Cambridge oraz Uniwersytecie Harvarda w zakresie diagnostyki i leczenia nowotworów trzustki została nagrodzona przez Pancreatic Society of Great Britain & Ireland oraz New England Surgical Society (USA).  Dr Zelga zajmuje się diagnostyką i leczeniem operacyjnym nowotworów przewodu pokarmowego oraz chirurgicznym leczeniem chorób w zakresie jamy brzusznej (choroby zapalne jelit, choroby pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, przepukliny brzuszne i pachwinowe). Dr Zelga posiada też duże doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu chorób odbytu.

Absolwent kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie realizuje program specjalizacyjny w zakresie chirurgii ogólnej w SPZOZ w Nowym Tomyślu. Ponadto, jest absolwentem studiów podyplomowych kierunku koloproktologia praktyczna na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Świadczy pełen zakres usług w dziedzinie chirurgii ogólnej, proktologii i flebologii. Prowadzi diagnostykę i leczenie chorób chirurgicznych, konsultuje i kwalifikuje pacjentów do operacji, wykonuje USG jamy brzusznej oraz USG doppler układu żylnego kończyn dolnych.

Ortopedia

Specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ortopedia i traumatologia dzieci i dorosłych. Pracuje jako Ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu  na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu. Leczone choroby przypadki onkologiczne z zakresu ortopedii, dysplazja stawów, osteoporoza, złamania kości, złamania miednicy, bóle kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe, skręcenia stawów, dyskopatie, zapalenia kości, wady kręgosłupa.

O mnie:
Szkolenie specjalizacyjne z zakresu Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu odbył w latach 2010-2017 w Oddziale Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu, Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu ( sekcja Ortopedii Onkologicznej)
Staż podyplomowy: 111 Szpital Wojskowy w Poznaniu.
• 2003-2009 Collegium Medicum im L. Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek: lekarski
• 2007 -IV rok studiów – praktyka wakacyjna w ramach programu IFMSA – Uniwersytet w Debreczynie, Węgry
• 2008/2009-VI rok studiów, semestr zimowy- wymiana w ramach programu Erasmus – Hecettepe University w Ankarze

  • Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
  • Kierownik Oddziału Ortopedycznego w Obornikach.
  • Członek Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu.
  • Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
  • Aktywny uczestnik wielu szkoleń oraz konferencji polskich i zagranicznych.
  • Wykładowca oraz współorganizator szkoleń dla lekarzy w zakresie traumatologii narządu ruchu.

Specjalizację w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu odbywałem w 111 Szpitalu Wojskowym w Poznaniu oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Obornikach w którym pracuję do dzisiaj.
W codziennej praktyce zawodowej udzielam porad w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, a przede wszystkim zajmuję się operacyjnym leczeniem chorób narządu ruchu – złamań kości, uszkodzeń ścięgien, uszkodzeń więzadłowych, choroby zwyrodnieniowej stawów biodrowych, chorób zniekształcających rąk i stóp, neuropatii uciskowych, jak również leczeniem następstw obrażeń sportowych.

Urodzony w Poznaniu, absolwent VIII liceum ogólnokształcącego. Studia medyczne ukończył w 2006 roku na Uniwersytecie Medyczny w Poznaniu oraz Christian-Albrechts-Universität zu Kiel, Niemcy. Po stażu podyplomowym rozpoczął specjalizację w Klinice Chirurgii Kręgosłupa Ortopedii Onkologicznej i Traumatologii. Na drugim roku specjalizacji obronił pracę doktorską Skuteczność wertebroplastyki w leczeniu złamań kręgów osteoporotycznych.

Państwowy egzamin specjalizacyjny z ortopedii i traumatologii narządu ruchu zdał w 2013 roku zaliczając wcześniej o pół roku planowy tryb.

Na co dzień pracuje w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im W. Degi w Poznaniu zajmując się głownie leczeniem operacyjnym schorzeń kręgosłupa oraz jako adiunkt na Uniwersytecie Medycznym prowadząc zajęcia ze studentami.

Zainteresowania zawodowe: schodzenia kręgosłupa: zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatie szyjne, lędźwiowe, skoliozy, zabiegi chirurgii mało-inwazyjnej leczenia bólu kręgosłupa .

Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. W 2000 r ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Egzamin specjalizacyjny zdał w 2008 r. Wykonuje zabiegi artroskopii kolana, w tym rekonstrukcji więzadeł, endoprotezoplastyki stawów biodrowych i kolanowych, zabiegi w zakresie ręki(zespół cieśni kanału nadgarstka, operacja małoinwazyjnego uwolnienia palca trzaskającego, usunięcie ganglionu) oraz zabiegi zespalania złamań w obrębie kończyn górnych i dolnych. Zajmuje się również badaniem Usg stawów biodrowych u noworodków i niemowląt. Szkolił się m.in. w Clinique Chirurgicale Victor Hugo w Paryżu oraz w Reinier de Graaf Gasthusl w Delft pod Amsterdamem. Uczestnik licznych kursów i sympozjów w kraju i za granicą.

Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Absolwent Wydziału Lekarskiego na Akademii Medycznej im. Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończył Podyplomowe Studium Diagnozowania i Terapii Zespołów bólowych kręgosłupa met. McKenzie’go- stopnie A, B, C, D Instytut McKenzie’go Polska.

 

W 2011 uzyskał specjalizację w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

Ukończył kursy tj: „Artroskopia stawu kolanowego”, „Leczenie rekonstrukcyjne uszkodzeń więzadła krzyżowego przedniego z wykorzystaniem przeszczepów autogennych” w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Posiada certyfikaty organizacji AO-Trauma z Davos ukończenia kursu podstawowego (2011) i zaawansowanego (2012) w leczeniu chirurgicznym urazów układu kostnego .

Ukończył Akademię Chirurgii Ortopedycznej (2013) z zakresu kolana – kurs na preparatach ludzkich .

Zdobywał doświadczenie w opiece nad pacjentami między innymi w takich placówkach jak: 111 Szpital Wojskowy w Poznaniu, Specjalistyczny Szpital Kliniczny UM w Poznaniu i Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – Oddział Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu.

Ponadto Asystent Katedry i Zakładu Anatomii prawidłowej Akademi Medycznej w Poznaniu.

Od 2010 roku posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego do wykonywania Diagnostyki USG narządu ruchu nr 376/48.

Hepatologia, choroby zakaźne

W 1997 roku ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu. W latach 1997-2000 pracowałam w Oddziale Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, gdzie pod kierunkiem Pana Doktora Michała Edera uzyskałam pierwszy stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych.
W latach 2000- 2012 byłam asystentem, a następnie adiunktem w Klinice Chorób Zakaźnych w Poznaniu. W 2005 roku uzyskałam tu tul specjalisty z zakresu chorób zakaźnych, a w 2006 roku tytuł doktora nauk medycznych- promotorem mojej pracy był Pan Profesor Jacek Juszczyk.
W 2003 roku odbyłam staż w Cardiovascular Biology Department Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma University, USA.
W latach 2008-2010 ukończyłam studia podoktoranckie w Departamencie Chorób Zakaźnych w Yale University, New Haven, USA.
W roku 2013 ukończyłam kliniczny fellowship w Transplant Infectious Diseases Department w Toronto General Hospital w Kanadzie, gdzie pracowałam z pacjentami z zakażeniami wirusowymi, bakteryjnymi oraz grzybiczymi po przeszczepach narządów miąższowych (serce, wątroba, nerki, trzustka oraz płuca), a także z chorymi po przeszczepach szpiku.
Opublikowałam oraz prezentowałam ponad 20 prac naukowych na poziomie krajowym oraz międzynarodowym.

Gastroenterologia

„Zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń przewodu pokarmowego, ze szczególnym uwzględnieniem chorób wątroby oraz nieswoistych chorób zapalnych jelit, jak również leczeniem niedożywienia, żywieniem dojelitowym i pozajelitowym w przebiegu niewydolności przewodu pokarmowego. Wykonuje także badania endoskopowe (gastroskopie i kolonoskopię) oraz biopsje wątroby. 

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy na Oddziale Gastroenterologii Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Jestem zastępcą kierownika Oddziału Gastroenterologii, członkiem licznych organizacji i towarzystw, takich jak: European Society for Clinical Nutrition and Metabolism (ESPEN), Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego (POLSPEN), Polskie Towarzystwo Gastroenterologiczne, uczestniczę w wielu szkoleniach, konferencjach w zakresie gastroenterologii i żywienia klinicznego.”

Kardiologia

Zajmuje się całym procesem leczenia pacjenta, zaczynając od profilaktyki, przez diagnostykę, leczenie, rehabilitację oraz kontrolę stanu zdrowia. Wiedza lekarza obejmuje szczegółową znajomość wielu dziedzin medycyny.

Radiologia

„Jestem Absolwentką I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Aktualnie odbywam szkolenie specjalizacyjne w zakresie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, które realizuje w Zakładzie Radiologii Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jestem członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Swoją wiedzę oraz umiejętności poszerzam i doskonalę uczestnicząc w kursach specjalistycznych oraz konferencjach naukowych. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi.”

Ukończyłem kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
Odbywam szkolenie specjalizacyjne z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Zakładzie Radiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Jestem członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz European Society of Radiology. Swoją wiedzę i umiejętności doskonalę na kursach specjalistycznych i konferencjach naukowych.

Od ponad 30 lat zajmuje się ultrasonografią i anatomią kliniczną (Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny i Zakład Anatomii Prawidłowej UM w Poznaniu, Wielkopolskie Centrum Onkologii, placówki ambulatoryjne), jest współautorem wielu publikacji z zakresu anatomii rozwojowej i elastografii w diagnostyce gruczołu piersiowego.

Neurologia

„Jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalistą w dziedzinie neurologii (2000 rok). Moje doświadczenie zawodowe to ponad 10 lat pracy w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu na Oddziale Neurologicznym z pododdziałem intensywnego nadzoru nad chorym z udarem mózgu i zespołem ds. stwardnienia rozsianego. Ponad 15 lat pracy ambulatoryjnej w zakresie neurologii. Uczestniczę w licznych ogólnopolskich kursach i konferencjach szkoleniowych oraz w międzynarodowych badaniach klinicznych nowych leków i terapii. Moimi obszarami szczególnego zainteresowania są procesy starzenia się układu nerwowego, choroby neurodegeneracyjne, w tym choroba Parkinsona, choroba Alzheimera jak i bóle oraz zawroty głowy.”

Urologia

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zajmuje się chorobami nowotworowymi układu płciowego mężczyzn i moczowego obojga płci, kamicą moczową oraz zaburzeniami czynnościowymi układu moczowego. W zakresie leczenia zabiegowego przykłada uwagę do wykorzystania technik małoinwazyjnych. Doświadczenie zawodowe rozwija również na Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej w Szpitalu MSWiA w Poznaniu. Swoje kwalifikacje podnoszę biorąc udział w konferencjach oraz kursach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Członek Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU) oraz Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU).

Endokrynologia

„Od 2013 r. pracuję w Katedrze i Klinice Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. 
W 2018 r. obroniłam z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. „Wpływ suplementacji witaminą D na immunokompetencję układu odpornościowego u chorych z przewlekłym autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy”.  W 2019 r. uzyskałam dyplom specjalisty z chorób wewnętrznych, a w 2022 r. dyplom specjalisty z endokrynologii.  Stale poszerzam i uaktualniam swoją wiedzę endokrynologiczną na kursach i szkoleniach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne, którego członkostwo posiadam. Jestem autorem doniesień zjazdowych, a także współautorem publikacji o łącznym indeksie IF 11,385 i 134 punktach MNiSW.  W uznaniu moich dokonań otrzymałam Stypendium Prezesa Rady Ministrów.”

Lekarz w trakcie specjalizacji z endokrynologii. Przyjmuje dorosłych.
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (2018r). Aktualnie kontynuuje kształcenie w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – rozprawa doktorska poświęcona jest chorobom przysadki i tarczycy. Autorka publikacji naukowych w dziedzinie endokrynologii, chorób wewnętrznych i farmakologii. Zaangażowana również w nauczanie endokrynologii i medycyny ogólnej studentów polsko- i anglojęzycznych. Regularnie uczestniczy w konferencjach medycznych i specjalistycznych kursach, doskonaląc swoje umiejętności. Należy do Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego (PTE) oraz European Society of Endocrinology (ESE).
Od 2019r. związana z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Poznaniu. Obecnie pracuje w Klinice Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych, gdzie realizuje szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie endokrynologii (4 rok specjalizacji). W opiece medycznej istotna jest dla niej partnerska relacja oparta na wzajemnym szacunku.
Zajmuje się głównie diagnostyką i leczeniem chorób przysadki (choroba Cushinga, akromegalia, hiperprolaktynemia, guzy przysadki, niedoczynność przysadki), nadnerczy (guzy nadnerczy, niedoczynność i nadczynność kory nadnerczy), tarczycy (niedoczynność i nadczynność tarczycy, choroba Hashimoto i Gravesa-Basedowa, wole wieloguzkowe), przytarczyc, gonad oraz otyłości.

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończyłam z wyróżnieniem w 2014r. Specjalizację z endokrynologii ukończyłam w 2024, którą w całości zrealizowałam w Klinice Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu – jednym z wiodących ośrodków endokrynologii w Polsce. Tam też od początku pracuję jako młodszy asystent na Oddziale specjalizującym się w opiece nad pacjentami obciążonymi nowotworami tarczycy, nowotworami neuroendokrynnymi, zespołami wielogruczołowymi oraz innymi schorzeniami układu endokrynnego. W trakcie swojej pracy zawodowej byłam członkiem wielu badań klinicznych, uczestniczyłam w licznych kongresach z zakresu endokrynologii i chorób metabolicznych.

Zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń endokrynologicznych, obejmujących zaburzenia czynności tarczycy u kobiet ciężarnych, choroby tarczycy, przysadki, przytarczyc, nadnerczy, osteoporozę. W ramach swojej codziennej praktyki zajmuję się również problemem otyłości i związanej z nią insulinooporności, jak również ginekomastii, hirsutyzmu, schorzeniami jajników i jąder, problemami andrologicznymi.
Posiadam certyfikat „Ultrasonografia tarczycy” Wielkopolskiej Szkoły Diagnostyki Obrazowej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, a swoją wiedzę i kwalifikację cały czas podnoszę uczestnicząc, w kursach, szkoleniach i kongresach z zakresu endokrynologii i andrologii, a także innych.


W swojej codziennej pracy kładę nacisk na odpowiednią komunikację z pacjentem, któremu staram się poświęcić maksymalną ilość czasu, potrzebną do właściwej diagnozy oraz zrozumienia przez chorego problemów, z jakimi się zmaga.

Diabetologia

Głównym obszarem działalności są choroby metaboliczne, a szczególnie cukrzyca. Duży nacisk kładzie na edukację pacjentów oraz profilaktykę przewlekłych powikłań cukrzycy. Koordynatorka współpracy Solumedu z Forum dla Otyłości stworzonym przez firmę Novo Nordisk. W ramach współpracy dr Wierzchowiecka proponuje pacjentom najnowszą wiedzę z zakresu profilaktyki, diagnostykę i leczenie otyłości oraz chorób z nią związanych.

Fizjoterapia

„Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Na tej Uczelni zdobyłam I i II stopień studiów. W swojej pracy codziennej wykorzystuję najczęściej metody terapii manualnej według koncepcji niemieckiej, metody rozluźniania mięśniowo- powięziowego, pracy z tkanką miękką. Swoją wiedzę poza studiami zdobywałam na kursach, samodzielnej pracy z pacjentem, natomiast czas wolny przeznaczam na samokształcenie się i czytanie literatury fizjoterapeutycznej. W swojej pracy zawodowej patrzę na pacjenta całościowo.”

Profesjonalizm
Doświadczenie
Innowacja
Wsparcie

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Skorzystaj z naszego formularza, aby umówić się na wizytę – Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze!

ul. Wyrzyska 18, 60-425 Poznań