Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress

Dla Pacjenta

Badania kliniczne to specjalnie opracowane programy badań nad lekami, prowadzone z dobrowolnym udziałem Pacjentów, które mają na celu określenie czy dana forma terapii jest bezpieczna i skuteczna. Badania  Kliniczne prowadzone są na lekach już stosowanych oraz zupełnie nowych – niedostępnych jeszcze w aptekach.

Uczestnictwo w badaniu klinicznym jest formą pomocy nie tylko sobie, ale też wielu innym osobom chorujących na tę samą chorobę.

Pacjent uczestnicząc w badaniu klinicznym:

 

– ma szansę aktywnie wpłynąć na własną opiekę zdrowotną

– ma możliwość skorzystania z dostępu do nowoczesnych terapii

– może bezpłatnie otrzymać badany lek

– korzystać z najlepszej opieki medycznej i diagnostyki mającej związek z badaniem

 

Bezpieczeństwo pacjenta

 

W badaniach klinicznych najważniejsze jest bezpieczeństwo Pacjenta i zabezpieczenie jego praw, dlatego też wszelkie badania prowadzone są zgodnie z wytycznymi GCP, czyli Dobrej Praktyki Klinicznej. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem pacjenta w badaniu klinicznym czuwa badacz – lekarz, którego kwalifikacje są weryfikowane przez wydaniem pozwolenia na prowadzenie badania klinicznego przez Komisję Bioetyczną oraz stosowne władze. Udział pacjenta w badaniu klinicznym jest bezpłatny i oparty zawsze na podpisanej Świadomej Zgodzie Pacjenta.

Pacjencie

Jeśli chcesz wziąć udział w badaniu klinicznym lub uzyskać informacje na temat aktualne rozpoczętych rekrutacji i prowadzonych projektów badawczych skontaktuj się z nami 

 

Kontakt z nami