Skip to content Skip to footer

Liposukcja jest jedną z metod chirurgii plastycznej, w czasie której usuwana jest nadmiernie nagromadzona tkanka tłuszczowa. Metoda ta polega na mechanicznym rozbiciu warstwy tłuszczowej i na następnym jej odessaniu. Najczęściej tak formowanymi częściami ciała są brzuch, pośladki, boki czy uda.


Technika ta jest przeznaczona przede wszystkim dla tych pacjentów, u których występują warstwy nagromadzonego tłuszczu nie dającego się usunąć ćwiczeniami ani dietą. Zaletą jest sytuacja, gdy pacjent ma elastyczną skórę. Liposukcja w żadnym przypadku nie może być traktowana jako sposób leczenia otyłości. Istnieją też określone partie ciała, w których wykonywanie liposukcji jest bezwzględnie zakazane np. dolna część pośladków.

Metody liposukcji

Jednym z kryteriów podziału może być zastosowanie w czasie zabiegu płynu – roztworu. Wówczas dzielimy liposukcję na suchą i mokrą. Według zastosowanego mechanizmu możemy podzielić natomiast na tradycyjną, wibracyjną, laserową i ultradźwiękową. Metoda tradycyjna polega na wprowadzeniu do tkanki kaniuli, mechanicznym rozbiciu tłuszczu oraz na następnym jego odessaniu za pomocą podciśnienia. Liposukcja ultradźwiękowa wykorzystuje fale ultradźwiękowe w celu niszczenia tkanek tłuszczowych. Inne kaniule w zależności od typu, wytwarzają energię laserową lub wibracyjną. Powyższe metody zabiegowe mogą być stosowane łącznie. Liposukcja laserowa i ultradźwiękowa.
Przed zabiegiem pacjent musi przyjść na konsultację z chirurgiem plastycznym, w czasie której omówione zostaną szczegóły operacji a także ustalona zostanie ostateczna cena. Minimalnie na 6 godzin przed operacją nie można jeść, pić ani palić. Lekarz indywidualnie decyduje też o ewentualnym zaprzestaniu brania określonych leków np. hormonalnej antykoncepcji, aspiryny itp. Przed operacją chirurg wyznacza na skórze stojącego pacjenta miejsce, w którym wykonane zostanie cięcie na wprowadzenie kaniuli liposukcyjnej.


Liposukcja laserowa i ultradźwiękowa jest wykonywana w całkowitym lub miejscowym znieczuleniu. Znieczulenie częściowe działa jedynie w miejscu aplikacji zastrzyku ze środkiem anestetycznym. Ogólna narkoza natomiast działa na ośrodkowy układ nerwowy eliminując odczuwanie jakichkolwiek bodźców zewnętrznych w tym bólu. Po aplikacji znieczulenia chirurg wykonuje w miejscu nad tkanką tłuszczową dwa lub trzy cięcia, każde na około 4 mm., którymi to za pomocą cienkich kaniuli odsysany jest tłuszcz z danego miejsca. Następnie do tkanki wprowadzana jest specjalna kaniula emitująca fale ultradźwiękowe, które rozbijają tłuszcz. Kaniula ta jest połączona z urządzeniem wytwarzającym podciśnienie, które odsysa płynną już tkankę tłuszczową do ssaka. Dzięki jego przejrzystości istnieje możliwość kontroli ilości odessanego tłuszczu. Analizowana jest także jego barwa, co jest istotnym wskaźnikiem mówiącym o intensywności krwawienia w czasie zabiegu. Po zakończeniu tej czynności wykonuje się szycie i zakłada szwy. Niektórzy chirurgowie nie zszywają cięcia, jedynie go sterylnie przykrywają opatrunkiem. Cały zabieg liposukcji ultradźwiękowej trwa około 1 h., zależy to od wielkości odessanego miejsca. Pobyt w klinice po zabiegu wykonanym w znieczuleniu ogólnym trwa 24 godziny, w przypadku znieczulenia miejscowego hospitalizacja nie jest konieczna. Jeżeli w czasie zabiegu liposukcji ultradźwiękowej był zastosowany roztwór (tak zwana liposukcja mokra), może on jeszcze kilka dni wyciekać. W sytuacji, gdy były założone szwy, ich ściągnięcie następuje 7-10 dni po zabiegu. Po operacji istnieje konieczność noszenia przez około 6 tygodni specjalnej odzieży uciskowej redukującej obrzęki. Jeżeli miejsca poddane liposukcji bolą po zabiegu, można przyjmować leki przeciwbólowe . Kontrole po zabiegu odbywają się według zaleceń lekarza. Efekt liposukcji jest widoczny po zejściu obrzęku tzn. po około 5 tygodniach.

LipoLife 3G to kompleksowe rozwiązanie do liposukcji laserowej z jednoczesnym systemem znieczulającym, ssakiem i światłowodem radialnym emitującym wiązkę lasera o długości 1470 nm, oraz zamkniętym systemem do przeszczepu tkanki tłuszczowej.

OPTYMALNA DŁUGOŚĆ FALI


LipoLife 3G wykorzystuje falę o długości 1470 nm, która wykazuje duże powinowactwo do wody, tworząc idealną długość fali dla liposukcji przy użyciu lasera. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu tumescencyjnym (środowisko wodne). Mając wysoki procent absorpcji do wody, pozwala na przeprowadzenie efektywnego zabiegu liposukcji przy mniejszym uszkodzeniu tkanek i mniejszym krwawieniu podskórnym, zasinieniach i obrzękach. Dodatkowo laser nie emulguje komórek tłuszczowych.

Podczas zabiegu uzyskujemy wysokiej jakości tkankę tłuszczową, w której żywotność komórek tłuszczowych do dalszego wykorzystania wynosi 95%. Jest to potwierdzone badaniami klinicznymi.

Jednoczesne działanie ssaka i lasera ze światłowodem radialnym

LipoLife wykorzystuje unikatowy model włókien typu Angel™, które emitują energię obwodowo w obrębie 3600. Równomierne rozprowadzenie energii na całym obszarze zabiegu, pozwala znacznie szybciej usuwać komórki tłuszczowe i objąć działaniem lasera większy obszar tkanki, dzięki czemu zabieg trwa krócej. Dodatkowo emisja lasera odbywa się w tym samym czasie co działanie ssaka. Powoduje to znaczne skrócenie zabiegu i zwiększenie żywotności komórek tłuszczowych.

Poprawa jędrności skóry

Ustawienia diody lasera LipoLife o parametrach 1470 nm pozwalają na osiągnięcie temperatury do 45° C, która jest idealna dla zwiększania napięcia skóry bez powodowania uszkodzeń tkanki. Powoduje to obkurczenie skóry oraz stymuluje ją do dalszych procesów naprawczych, zmniejszając ryzyko wystąpienia nadmiaru fałdu skórnego po liposukcji.

LipoSaver LS-2000 to urządzenie medyczne specjalnie zaprojektowane do minimalnie inwazyjnego modelowania i kształtowania sylwetki. LipoSaver pozwala na wykonanie liposukcji w wysokiej rozdzielczości HD, skierowanej zarówno na małe jak i duże depozyty tłuszczowe. Zmniejsza uszkodzenia tkanek i krwawienie, zapewniając czyste pole operacyjne i zwiększony komfort pacjenta po zabiegu. Działanie ultradźwięków pozwala uzyskać efekt retrakcji na zwiotczałej skórze, zwiększając przewidywalność wyników i zmniejszając występowanie pozabiegowych nierówności skórnych. LipoSaver jako jedyny na świecie posiada możliwość kalibracji i monitorowania modulacji częstotliwości sond. Ta unikalna cecha umożliwia stałą i automatyczną kontrolę emitowanej energii, pozwalając uzyskać doskonałe efekty estetyczne.

Najważniejsze atrybuty aparatu LipoSaver LS-2000 to bezpieczeństwo, niezawodność oraz duży komfort pracy.

Innowacyjną cechą LipoSaver jest auto-kalibracja częstotliwości pracy ultradźwięków w zależności od używanej sondy. Zaawansowane oprogramowanie automatycznie kalibruje sondę, aby w najlepszy sposób wykorzystać energię ultradźwięków podczas zabiegu. Ta funkcja sprawia, że zabiegi są szybkie i bezpieczne, a to najlepsza droga do uzyskania przewidywalnych rezultatów. Ponadto LipoSaver jako pierwszy generator liposukcji ultradźwiękowej automatycznie dopasowuje swoje parametry w zależności od stylu pracy operatora oraz jakości odsysanej (zemulgowanej) tkanki tłuszczowej. Korzyść wynikająca z takiego rozwiązania to zmniejszone ryzyko przegrzania lub poparzenia skóry, jak ma to miejsce w urządzeniach starszego typu.

KORZYŚCI DLA PACJENTA
  • Wysoce skuteczne i bezpieczne zabiegi liposukcji
  • Długotrwałe rezultaty oraz gładka skóra bez nierówności 
  • Krótki okres rekonwalescencji po zabiegu
  • Mniejsze ryzyko występowania siniaków, obrzęków i bólu pozabiegowego
  • Krótszy czas zabiegu i mniejsza traumatyzacja tkanek dzięki automatycznej kalibracji sond
  • Jędrniejsza skóra bez oznak wiotkości
  • Możliwość stosowania na całym ciele
  • Przewidywalne i pewne rezultaty

Zabieg korygujący deformacje powłok brzucha, który polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z jednoczasowym skorygowaniem napięcia mięśnia ściany brzucha. W wyniku tej operacji uzyskuje się poprawę wyglądu całej sylwetki. Blizna przebiega w dolnej części podbrzusza nad spojeniem łonowym. Zabieg wymaga obserwacji lekarskiej przez 2 doby. Do zabiegu kwalifikują się kobiety oraz mężczyźni, którzy w obrębie przedniej ściany brzucha posiadają nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry niekorzystnie wpływający na wygląd sylwetki. Dotyczy to również kobiet po ciąży pozostawiającej liczne rozstępy i zwiotczenie skóry.

Zabieg powiększenia piersi, znany też pod nazwą augmentacji czy mammoplastyki, polega na chirurgicznym umieszczeniu implantów pod każdą piersią w celu zwiększenia jej rozmiaru i poprawy kształtu.

OPERACJA POWIĘKSZANIA PIERSI MA NA CELU:
  • Poprawę kształtu ciała kobiet
  • Poprawę kształtu i wielkości piersi po przebytej ciąży (plastyka poporodowa)
  • Poprawę asymetrii piersi
  • Rekonstrukcję piersi
RODZAJE STOSOWANYCH IMPLANTÓW:
  • okrągłe (mogą być wkładane pod gruczoł piersiowy i pod mięsień)
  • anatomiczne – naturalne jak kropla (wkładane częściowo pod mięsień)
  • asymetryczne (dla każdej piersi inny implant, zawsze wkładane pod gruczoł piersiowy.)
  • ze względu na profil podzielone na: niski (moderate) lub wysoki (high)

Wielkość implantów jest podawana w mililitrach. Wybór implantu, nie zależy od jego wielkości, ale od wymiaru. Przy doborze wielkości bierze się pod uwagę budowę anatomiczną ciała, tzn. wysokość, szerokość klatki piersiowej, proporcje postawy, wielkość miednicy, wielkość gruczołów piersiowych i oczywiście oczekiwania pacjentki.

W NASZEJ KLINICE DOSTĘPNE DLA PAŃSTWA SĄ IMPLANTY:

Mentor

Każdy implant ma paszport – dokument z numerem seryjnym i wielkością implantu, który jest wystawiany każdej pacjentce po operacji. Oczywiście wszystkie implanty stosowane w naszej Klinice spełniają najwyższe międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa!

Nienaturalnie duże piersi niosą ze sobą ryzyko problemów zdrowotnych. Ciężkie piersi mogą nadmiernie obciążać kręgosłup i plecy. Często występują na bóle w okolicy kręgosłupa szyjnego, pleców, ramion oraz kończyn górnych. Same piersi są wrażliwe na dotyk i często są źródłem dolegliwości bólowych. Operacja redukcji piersi w tych przypadkach prowadzi do poprawy fizycznego i psychicznego komfortu.

Operacja redukcji piersi
Operacja trwa 2 – 3 godziny i przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.

Zmniejszenie piersi polega na usunięciu nadmiernej ilości tkanki piersiowej. Cięcie przeprowadza się wokół otoczki brodawki, dalej biegnie pionowo w dół piersi i poziomo wzdłuż fałdu skórnego pod piersią. Cięcie przypomina kształtem odwróconą kotwicę. Następnie przeprowadza się usunięcie nadmiernej tkanki i uwypukla się piersi. Najważniejszą częścią zabiegu jest przeniesienie kompleksu brodawka – otoczka brodawki na właściwe miejsce. Może to być wykonywane różnymi technikami.

Znaczna część zabiegów modelacji piersi może być wykonana nowoczesną metodą zwaną „single scar“. Jest to metoda operacyjna, która w większym stopniu uwzględnia anatomię ciała. Nie jest tu naruszany gruczoł piersiowy – operuje się na zewnątrz piersi i częściowo pod nią, dzięki czemu po zabiegu pacjentka może bez problemu karmić piersią. Następną zaletą tej techniki jest niskie ryzyko zmniejszenia wrażliwości brodawki po operacji. Oczywiście pierwszoplanową kwestią jest tu fakt, iż po operacji pozostaje mała ilość blizn. Po kilku dniach następuje zdjęcie opatrunku, który zostaje zastąpiony specjalnym chirurgicznym biustonoszem. Trzeba go nosić regularnie, według wskazówek lekarza. Gojenie się ran jest powolnym i bardzo indywidualnym procesem.
W pierwszych dniach po operacji należy liczyć się z tym, iż piersi mogą być nabrzmiałe, mogą też wystąpić krwiaki, które jednak powinny szybko ustąpić. Niektóre obrzęki mogą utrzymywać się do kilku tygodni.

Ginekomastia to przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn.

Ginekomastia rozwija się zarówno u niemowląt, nastolatków w okresie dojrzewania, jak i mężczyzn w średnim wieku i nieco starszych. Szczególną grupę ryzyka stanowią jednak osoby uprawiające wcześniej sporty siłowe, takie jak podnoszenie ciężarów, kulturystyka oraz osoby przyjmujące różnorodne środki wspomagające przyrost masy mięśniowej.

Ginekomastia staje się dla większości tych osób tak dotkliwym defektem, że już nie tylko wpływa na wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim na niską samoocenę, słabą kondycję psychiczną i złe relacje partnerskie.

Klasycznie powiększenie męskiej piersi dzieli się na dwie grupy:
• ginekomastia
• pseudo ginekomastia

Pierwsze określenie dotyczy nadmiernej ilości tkanki gruczołowej u mężczyzn, natomiast powszechniejszym zjawiskiem jest pseudo ginekomastia. Dotyczy ona około 50%–70 % mężczyzn i oznacza nagromadzenie nadmiernej ilości tłuszczu w okolicy męskiej piersi.

W obiegowym slangu pseudo ginekomastię określa się jako tak zwane „zwiski”. Dotyczą one na ogół osób, które kiedyś intensywnie ćwiczyły na siłowni, a potem z różnych przyczyn zaprzestały ćwiczeń.

Najnowsze strategie leczenia tego problemu obejmują liposukcję oscylacyjną (wibracyjną, PAL) skojarzoną z liposukcję laserową (LAL, slimlipo, accusculpt).

Najważniejszym czynnikiem określającym wybór techniki operacyjnej jest obecny stopień powiększenia piersi i prawdopodobieństwo wiotkości skóry po zabiegu.

Liposukcja laserowa poprzez rozgrzanie skóry do temperatury 56°–60°C wpływa na przebudowę włókien elastycznych (pierwsze 2 miesiące) i włókien kolagenowych (3–6 miesięcy), co klinicznie przedstawia się bardziej napiętą, gładszą i obkurczoną skórą z mniejsza ilością rozstępów.

Coraz częściej mężczyźni zwracają uwagę na swoją sylwetkę. Dobry wygląd jest już wyznacznikiem współczesnych czasów – dodaje mężczyznom pewności siebie, dowartościowuje, ułatwia znalezienie lepszej pracy.

Jednym z ważniejszych elementów warunkujących atrakcyjną budowę ciała są dobrze zdefiniowane mięśnie piersiowe większe. Nie każdy może jednak osiągnąć wymarzone rezultaty.

Trening nad muskulaturą klatki piersiowej w siłowni zabiera dużo czasu, ćwiczenia są żmudne i nie zawsze dają pożądane efekty – głównie z powodu nieprawidłowego przyczepu mięśni lub wrodzonych zniekształceń kości klatki piersiowej.

Rzadziej powodem są wady wrodzone jak wrodzony brak mięśnia piersiowego większego (zespół Polanda) lub zniekształcenia powypadkowych.

Implanty piersiowe u mężczyzn są odpowiednio wyprofilowanymi implantami silikonowymi w kształcie przypominającymi romb. W porównaniu z implantami kobiecymi służącymi do powiększania piersi mają nieco większą gęstość ze względu na większe siły napięcia. Oczywiście implanty silikonowe stosowane w naszej Klinice spełniają najwyższe międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Zabieg powiększenia klatki piersiowej u mężczyzn przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Po wcześniejszej konsultacji z chirurgiem plastykiem dokonuje się dokładnych pomiarów klatki piersiowej i dobiera odpowiedniej wielkości implant spełniający realne oczekiwania pacjenta.

Face lifting wymaga bardzo indywidualnego podejścia do zabiegu. We wstępnej konsultacji ocenia się stan tkanek twarzy, zarówno tkanek miękkich, w tym skóry, jak i szkieletu kostnego. Przed zabiegiem konieczne jest zebranie wywiadu i ocena ogólnego stanu zdrowia.
Zabieg ma na celu usunięcie nadmiaru skóry, fałdów grawitacyjnych i spłycenie zmarszczek występujących najczęściej w dolnej części twarzy. Zabieg poprawia wygląd twarzy i usuwa oznaki starzenia się. Podczas liftingu skóra twarzy naciągana jest w kierunku górno – tylnym, a jej nadmiar – usuwany. Typowe cięcia usytuowane są w niewidocznych miejscach na skroni, w uchu oraz wokół niego. W niektórych przypadkach napinana jest także powięź mięśni mimicznych twarzy.

Standardowy, czyli tradycyjny lifting twarzy, w którym nadmiar skóry jest wycinany, a reszta naciągana i zszywana. Można wykonać lifting samej skóry, lub w połączeniu z tkanką tłuszczową i mięśniami. Nacięcia są wykonywane wzdłuż, lub za linią włosów.

Lifting SMAS. Obejmuje mięśnie powierzchowne, odpowiedzialne za mimikę twarzy (uśmiech, marszczenie brwi, itp.). Podczas zabiegu mięśnie i powięź podnoszone są i rozciągane po przekątnej, nadając większą sprężystość i napięcie. Dla zwiększenia odmładzającego efektu można ją wykonać razem z liftingiem mięśnia szerokiego szyi (platysma).

Mini Lift. W zabiegu tym podniesione zostają fałdy nosowo-wargowe. Lifting środka twarzy i policzków powoduje zwiększone napięcie pionowe środkowej część twarzy.
Mini Lift (z podwieszeniem). W operacji tej szwy są zakotwiczane w niżej leżącej tkance mięśniowej, za pomocą odpowiednich haczyków. Mięśnie są przeszywane i przyczepiane przy użyciu niewchłanialnej nici do części czołowej. Można także do kości czaszki wszczepiać niewielkie śrubki i podwieszać na nich nici.

Lifting mięśnia szerokiego szyi (platysma). W połączeniu z  liftingiem SMAS jest najlepszym zabiegiem dla opadającej i zwiotczałej skóry szyi i okolic żuchwy. Podczas zabiegu mięsień szeroki szyi jest napinany i zszywany, a zwisający nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej usuwany. Jeśli problem dotyczy tylko okolic szyi, można wykonać tylko sam lifting mięśnia szerokiego. S-Lift. Zabieg wykonuje się głównie u pacjentów w wieku od 40 do ponad 80 lat. Nacięcie wykonuje się przed uchem i naciąga się warstwy na bok. Zabieg poprawia głównie wygląd dolnej trzeciej części twarzy poprzez wygładzenie linii szczęki, żuchwy i szyi.

Jest to lifting boczno-diagonalny, dzięki któremu można uzyskać egzotyczny wygląd zewnętrznego łuku brwiowego, a także egzotyczny koci wygląd. Można także usunąć fałdy i małe zmarszczki na czole, w okolicy między brwiowej oraz kurze łapki. Lifting skroniowy podnosi także skórę policzków, dzięki czemu można zaostrzyć rysy kości policzkowych, gdzie obniżyła się tkanka tłuszczowa i skóra. Lifting ten uważany jest za mocno napinający, co może rozciągnąć i poszerzyć blizny. wygładzenie linii szczęki, żuchwy i szyi.

Zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry w obrębie powieki górnej oraz tłuszczu tworzącego pseudoprzepukliny tłuszczowe powodujące ciężkość i zmęczenie oczu. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Nadmiar skóry wycina się w naturalnej bruździe tarczkowej powieki górnej.

Jest to bezpieczniejsza i bardziej efektywna procedura w porównaniu z operacją tradycyjną, poprzez zmniejszenie potencjalnych efektów ubocznych, przyspieszone gojenie rany. Cięcia wykonane laserem powodują wyeliminowanie krwawienia, a tym samym zmniejszają występowanie efektów ubocznych w postaci krwiaków pooperacyjnych. Celem zabiegu jest odświeżenie wyglądu oczu w wraz z usunięciem tkanki tłuszczowej pod skórą, wraz z wyeliminowaniem tzw. „worków pod oczami”, które są dowodem upływającego wieku i zmęczenia. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i możliwe jest opuszczenie Kliniki w dniu zabiegu. Powikłania pooperacyjne są znacznie mniejsze w porównaniu z tradycyjną plastyka powiek, a tym samym czas potrzebny do odzyskania prawidłowego wyglądu jest znacznie skrócony.

Zabieg polegający na zwiększeniu napięcia powieki dolnej poprzez wycięcie nadmiaru skóry lub fragmentu mięśnia okrężnego oka oraz usunięcie tłuszczu tworzącego pseudoprzepukliny tłuszczowe w postaci tzw. worków podoczodołowych. Zabieg można wykonać z cięcia wzdłuż brzegu wolnego powieki dolnej lub przez spojówkowego.

Jest to bezpieczniejsza i bardziej efektywna procedura w porównaniu z operacją tradycyjną, poprzez zmniejszenie potencjalnych efektów ubocznych, przyspieszone gojenie rany. Cięcia wykonane laserem powodują wyeliminowanie krwawienia, a tym samym zmniejszają występowanie efektów ubocznych w postaci krwiaków pooperacyjnych. Celem zabiegu jest odświeżenie wyglądu oczu w wraz z usunięciem tkanki tłuszczowej pod skórą, wraz z wyeliminowaniem tzw. „worków pod oczami”, które są dowodem upływającego wieku i zmęczenia. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i możliwe jest opuszczenie Kliniki w dniu zabiegu. Powikłania pooperacyjne są znacznie mniejsze w porównaniu z tradycyjną plastyka powiek, a tym samym czas potrzebny do odzyskania prawidłowego wyglądu jest znacznie skrócony.

Wraz z upływającym czasem, w wyniku starzenia się, skóra czoła staje się mniej elastyczna, a leżące pod skórą mięśnie ulegają zwiotczeniu. Początkowo pojawiają się zmarszczki poprzecznych na czole oraz podłużne pomiędzy oczami, a z biegiem czasu zmarszczki na czole zamieniają się w fałdy, brwi zaczynają opadać a powieki stają się coraz cięższe. Powstają problemy już nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Początkowo można stosować wypełniacze i botulinę, ale kiedy nie są wystarczające może być wykonany zabieg operacyjny tzw. podniesienie czoła i powiek. U kobiet najlepiej ukryć blizny pooperacyjne w skórze owłosionej głowy, a u mężczyzn cięcia przeprowadza się na czole lub nad brwiami.

Zabieg ten jest jednym z krótszych i polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia za małżowiną uszną tak, aby odsłonić chrząstkę a następnie po odpowiednim ścieńczeniu chrząstki należy ją odpowiednio wymodelować zakładając szwy niewchłanialne.

Bardzo ważne jest w tym momencie operacji odpowiednie wymodelowanie chrząstki aby od przodu była półokrągła i bez śladów zagięć aby nie budziło to podejrzeń o zabieg korekcyjny ucha lub mówiąc inaczej aby uszy wyglądały tak, że nie były operowane. Przy końcu operacji zakłada się szwy niewchłanialne za uchem w miejscu nacięcia i zakłada opatrunek. Efekt wykonanego zabiegu jest bardzo dobry i pozostaje na całe życie.
Uatrakcyjniony wygląd usunięta przyczyna częstych kompleksów może sprawić, iż będziemy mogli się poczuć pewniejsi siebie, bardziej otwarci.
Krótki czas trwania zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji bezbolesny przebieg zabiegu oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują iż zabieg ten wykonywany jest bardzo często nie tylko przez osoby dorosłe ale również młodzież i dzieci.

Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Godzinę po wykonaniu zabiegu można opuścić klinikę.

OPERACJA PLASTYCZNA NOSA

Inaczej zwana rhinoplastyką, jest jednym z najczęstszych, ale zarazem najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgii plastycznej. Poddać się jej mogą pacjenci w każdym wieku pod warunkiem, że rozwój i wzrost nosa jest zakończony. Operacja może korygować kształt nosa, zmniejszając lub zwiększając jego wielkość, modelując przegrodę nosową oraz czubek nosa, czy też regulować zbyt małą odległość dziurek nosowych. Chirurg plastyczny może wydłużyć lub skrócić nos, lecz w większości przypadków mamy do czynienia z kompleksową operacją regulującą asymetrie w obrębie nosa.

OPERACJE NOSA MOŻNA PODZIELIĆ NA KATEGORIE:

Operacja miękkich części nosa

Boczna ściana nosa jest zbudowana z kości nosowej, chrząstki bocznej oraz chrząstki skrzydłowej. Cięcia pod chrząstką, między chrząstką oraz przez chrząstkę są podstawowymi cięciami, którymi posługuje się chirurgia w operacjach plastycznych miękkich części nosa. Nos zbudowany jest z części chrzęstnej oraz kostnej. Jeśli chirurg modeluje kształt jedynie chrząstek oraz przylegającej skóry, wówczas mówimy o operacji miękkich części nosa.

Operacja twardych części nosa

Wiąże się z ingerencją do elementów kostnych. Specyficznym zabiegiem jest też septoplastyka czyli korekcja przegrody nosowej. Najczęściej przeprowadzane zabiegi to:

Operacje czubka nosa

Jest to jeden z najtrudniejszych rodzajów zabiegów w rhinoplastyce. Jeśli celem operacji jest zniżenie wysokość czubka nosa, usuwamy środkową część chrząstek skrzydełkowych.
Szeroka rozpiętość nozdrzy jest korygowana przez usunięcie bocznej części chrząstki skrzydełek nosa.
Jeśli nozdrza są zbyt wypukle wówczas za pomocą małych wycięć i ich późniejszego zeszycia jest możliwe wymodelowanie właściwego ustawienia tej części nosa.
Fragmenty usuniętej chrząstki mogą być wykorzystywane w celu uzupełnienia brakujących elementów.
Podniesienie czubka nosa jest możliwe dzięki zszyciu dwóch chrząstek skrzydłowych.
Operacja szerokiego nosa: Jeśli nos jest nadmiernie szeroki już od samej podstawy, wówczas jedyną możliwością jest wycięcie fragmentu części kostnej.

Operacja garbu nosa

Chirurg na początku zabiegu stara się odłączyć skórę od grzbietu nosa a błonę śluzową od części kostnej, w tym celu wykonuje on jedno z możliwych cięć np.: cięcie pod chrząstką skrzydłową lub w poprzek przegrody nosowej. Następnie wewnątrz jamy nosowej prowadzi się cięcie nad chrząstką skrzydłową, dzięki czemu chirurg może dostać się pomiędzy skórę a grzbiet nosa. Garb nosowy odcinany jest za pomocą specjalnego dłuta. W niektórych przypadkach odcięta tkanka wykorzystywana jest w celu re modelacji grzbietu nosa. Wszczepiany implant musi być zabezpieczony przed przemieszczaniem się specjalnym klejem, mikrośrubami lub szwami. Niekiedy w celu unieruchomienia implantu, wystarczy założenie zewnętrznego opatrunku gipsowego. Przy mniejszych nierównościach nosa możliwe jest tylko spiłowanie kości.

Septoplastyka

Zależnie od dostępności pola operacyjnego zabieg może być wykonywany metodą otwartą lub zamkniętą. Septoplastyka jest zabiegiem skomplikowanym. Jedna z technik zabiegu polega na nadłamaniu części kostnej przegrody nosowej oraz jej unieruchomieniu (tamponadą lub innymi dostępnymi środkami) we właściwym położeniu. Inna rzadsza metoda polega na wypreparowaniu chrząstki, następnie jej uformowaniu poza polem operacyjnym i późniejszym wszczepieniu jej we właściwe miejsce. Najbardziej znaczącą i najważniejszą jest technika tzw. drobnych nacięć, które pomagają chirurgowi tamponadą dobrze wymodelować przegrodę nosową. W niektórych przypadkach w przegrodzie nosowej występują wyrostki lub garbki, które mogą być w czasie zabiegu łatwo usunięte.

Skrócenie nosa i odwrócenie czubka nosa do góry

Efekt ten może być osiągnięty dzięki usunięciu części klinowej z bocznej ściany chrząstki skrzydłowej.

Operacja nosa poruszającego się w czasie ruchów mimicznych

Za ruchy nosa są odpowiedzialne małe mięśnie mimiczne połączone z chrząstkami nosa. Ruchy nosa są aktem fizjologicznym, ale zbyt krótkie mięśnie mimiczne mogą powodować nadmierną jego ruchomość. To negatywne zjawisko może być wyeliminowane przecięciem mięśnia w miejscu jego przyczepu. Operacja przebiega za pomocą metody wewnętrznej przez skrzydełko nosa. Drugi mięsień przyciągający czubek nosa w dół, przecinamy wstępując drogą jamy ustnej między szczęką górną a górną wargą.

Inne

Dzięki bocznemu wycięciu kości osiągniemy obniżenie nosa. Formowanie miejsca przejścia czoła w podstawę nosa, da się pogłębić skośnym wycięciem kości z bocznej ściany nosa. Obniżenie nosa jest zabiegiem kompleksowym wymagającym wycięcia części kości z przegrody nosowej oraz z bocznych części nosa.

Wtórna rhinoplastyka

Polega ona na powtórnej operacji nosa – reoperacji. Tkanki są w tej sytuacji zdeformowane i zmienione, niewłaściwie ukrwione w wyniku jednej lub kilku operacji plastycznych. Fakt ten stanowi istotny czynnik ryzyka. Chirurgowie są zgodni z twierdzeniem, że nie powinno się operować co najmniej przez rok od ostatniego zabiegu. W przypadku reoperacji staramy się aby zabieg był jak najmniej redukcyjny, ze względu na przewidywane znacznie gorsze gojenie się rany i blizny.

Najczęściej spotykanymi negatywnymi zamianami w obrębie nosa po operacji, wymagającymi wtórnej rhinoplastyki są: nos papuzi, nos świński, nos w kształcie skoczni narciarskiej, zapadnięcie skrzydełka nosa, zapadły czubek nosa.

Obrzezanie przeprowadzane jest u mężczyzn z wielu powodów, m.in. religijnego, kulturowego, pourazowego i higienicznego. Podczas operacji usuwa się napletek, a żołądź prącia jest po takiej operacji całkowicie odsłonięta.
Zabieg wykonujemy u pacjentów bez względu na wiek, a u dzieci najczęstszymi wskazaniami są problemy zdrowotne. Operacje można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym jak i znieczuleniu ogólnym. U dzieci znieczuleniem z wyboru jest znieczulenie ogólne. Czas trwania zabiegu wynosi ok. 30-45 minut. Do operacji używa się szwów rozpuszczalnych. Po operacji wskazane jest chłodzenie operowanych części ciała i odpoczynek przez 2- 4 dni. Rany po operacji goją się czasie 2-3 tygodni, a w tym czasie konieczne jest zachowanie całkowitej abstynencji seksualnej.
Do najczęściej występujących objawów ubocznych należą, krwawienie i powstanie krwiaków.

Plastyka warg sromowych. Zabieg polegający na usunięciu nadmiary wiotkiej skóry w obrębie warg sromowych większych i ujędrnienie warg sromowych żelem na bazie kwasu hialuronowego.

Zabieg polegający na laserowym usunięciu nadmiaru skóry za pomocą lasera CO2 w obrębie warg sromowych wraz z ewentualnym ujędrnieniem ich żelem na bazie kwasu hialuronowego.

LIPOSUKCJA

Liposukcja jest jedną z metod chirurgii plastycznej, w czasie której usuwana jest nadmiernie nagromadzona tkanka tłuszczowa. Metoda ta polega na mechanicznym rozbiciu warstwy tłuszczowej i na następnym jej odessaniu. Najczęściej tak formowanymi częściami ciała są brzuch, pośladki, boki czy uda.
Technika ta jest przeznaczona przede wszystkim dla tych pacjentów, u których występują warstwy nagromadzonego tłuszczu nie dającego się usunąć ćwiczeniami ani dietą. Zaletą jest sytuacja, gdy pacjent ma elastyczną skórę. Liposukcja w żadnym przypadku nie może być traktowana jako sposób leczenia otyłości. Istnieją też określone partie ciała, w których wykonywanie liposukcji jest bezwzględnie zakazane np. dolna część pośladków.

Metody liposukcji

Jednym z kryteriów podziału może być zastosowanie w czasie zabiegu płynu – roztworu. Wówczas dzielimy liposukcję na suchą i mokrą. Według zastosowanego mechanizmu możemy podzielić natomiast na tradycyjną, wibracyjną, laserową i ultradźwiękową. Metoda tradycyjna polega na wprowadzeniu do tkanki kaniuli, mechanicznym rozbiciu tłuszczu oraz na następnym jego odessaniu za pomocą podciśnienia. Liposukcja ultradźwiękowa wykorzystuje fale ultradźwiękowe w celu niszczenia tkanek tłuszczowych. Inne kaniule w zależności od typu, wytwarzają energię laserową lub wibracyjną. Powyższe metody zabiegowe mogą być stosowane łącznie. Liposukcja laserowa i ultradźwiękowa.
Przed zabiegiem pacjent musi przyjść na konsultację z chirurgiem plastycznym, w czasie której omówione zostaną szczegóły operacji a także ustalona zostanie ostateczna cena. Minimalnie na 6 godzin przed operacją nie można jeść, pić ani palić. Lekarz indywidualnie decyduje też o ewentualnym zaprzestaniu brania określonych leków np. hormonalnej antykoncepcji, aspiryny itp. Przed operacją chirurg wyznacza na skórze stojącego pacjenta miejsce, w którym wykonane zostanie cięcie na wprowadzenie kaniuli liposukcyjnej.
Liposukcja laserowa i ultradźwiękowa jest wykonywana w całkowitym lub miejscowym znieczuleniu. Znieczulenie częściowe działa jedynie w miejscu aplikacji zastrzyku ze środkiem anestetycznym. Ogólna narkoza natomiast działa na ośrodkowy układ nerwowy eliminując odczuwanie jakichkolwiek bodźców zewnętrznych w tym bólu. Po aplikacji znieczulenia chirurg wykonuje w miejscu nad tkanką tłuszczową dwa lub trzy cięcia, każde na około 4 mm., którymi to za pomocą cienkich kaniuli odsysany jest tłuszcz z danego miejsca. Następnie do tkanki wprowadzana jest specjalna kaniula emitująca fale ultradźwiękowe, które rozbijają tłuszcz. Kaniula ta jest połączona z urządzeniem wytwarzającym podciśnienie, które odsysa płynną już tkankę tłuszczową do ssaka. Dzięki jego przejrzystości istnieje możliwość kontroli ilości odessanego tłuszczu. Analizowana jest także jego barwa, co jest istotnym wskaźnikiem mówiącym o intensywności krwawienia w czasie zabiegu. Po zakończeniu tej czynności wykonuje się szycie i zakłada szwy. Niektórzy chirurgowie nie zszywają cięcia, jedynie go sterylnie przykrywają opatrunkiem. Cały zabieg liposukcji ultradźwiękowej trwa około 1 h., zależy to od wielkości odessanego miejsca. Pobyt w klinice po zabiegu wykonanym w znieczuleniu ogólnym trwa 24 godziny, w przypadku znieczulenia miejscowego hospitalizacja nie jest konieczna. Jeżeli w czasie zabiegu liposukcji ultradźwiękowej był zastosowany roztwór (tak zwana liposukcja mokra), może on jeszcze kilka dni wyciekać. W sytuacji, gdy były założone szwy, ich ściągnięcie następuje 7-10 dni po zabiegu. Po operacji istnieje konieczność noszenia przez około 6 tygodni specjalnej odzieży uciskowej redukującej obrzęki. Jeżeli miejsca poddane liposukcji bolą po zabiegu, można przyjmować leki przeciwbólowe . Kontrole po zabiegu odbywają się według zaleceń lekarza. Efekt liposukcji jest widoczny po zejściu obrzęku tzn. po około 5 tygodniach.

LIPOSUKCJA LASEROWA LipoLife3G

LipoLife 3G to kompleksowe rozwiązanie do liposukcji laserowej z jednoczesnym systemem znieczulającym, ssakiem i światłowodem radialnym emitującym wiązkę lasera o długości 1470 nm, oraz zamkniętym systemem do przeszczepu tkanki tłuszczowej.

OPTYMALNA DŁUGOŚĆ FALI

LipoLife 3G wykorzystuje falę o długości 1470 nm, która wykazuje duże powinowactwo do wody, tworząc idealną długość fali dla liposukcji przy użyciu lasera. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu tumescencyjnym (środowisko wodne). Mając wysoki procent absorpcji do wody, pozwala na przeprowadzenie efektywnego zabiegu liposukcji przy mniejszym uszkodzeniu tkanek i mniejszym krwawieniu podskórnym, zasinieniach i obrzękach. Dodatkowo laser nie emulguje komórek tłuszczowych.

Podczas zabiegu uzyskujemy wysokiej jakości tkankę tłuszczową, w której żywotność komórek tłuszczowych do dalszego wykorzystania wynosi 95%. Jest to potwierdzone badaniami klinicznymi.

Jednoczesne działanie ssaka i lasera ze światłowodem radialnym

LipoLife wykorzystuje unikatowy model włókien typu Angel™, które emitują energię obwodowo w obrębie 3600. Równomierne rozprowadzenie energii na całym obszarze zabiegu, pozwala znacznie szybciej usuwać komórki tłuszczowe i objąć działaniem lasera większy obszar tkanki, dzięki czemu zabieg trwa krócej. Dodatkowo emisja lasera odbywa się w tym samym czasie co działanie ssaka. Powoduje to znaczne skrócenie zabiegu i zwiększenie żywotności komórek tłuszczowych.

Poprawa jędrności skóry

Ustawienia diody lasera LipoLife o parametrach 1470 nm pozwalają na osiągnięcie temperatury do 45° C, która jest idealna dla zwiększania napięcia skóry bez powodowania uszkodzeń tkanki. Powoduje to obkurczenie skóry oraz stymuluje ją do dalszych procesów naprawczych, zmniejszając ryzyko wystąpienia nadmiaru fałdu skórnego po liposukcji.

LIPOSAVER – IV generacja liposukcji ultradźwiękowej

LipoSaver LS-2000 to urządzenie medyczne specjalnie zaprojektowane do minimalnie inwazyjnego modelowania i kształtowania sylwetki. LipoSaver pozwala na wykonanie liposukcji w wysokiej rozdzielczości HD, skierowanej zarówno na małe jak i duże depozyty tłuszczowe. Zmniejsza uszkodzenia tkanek i krwawienie, zapewniając czyste pole operacyjne i zwiększony komfort pacjenta po zabiegu. Działanie ultradźwięków pozwala uzyskać efekt retrakcji na zwiotczałej skórze, zwiększając przewidywalność wyników i zmniejszając występowanie pozabiegowych nierówności skórnych. LipoSaver jako jedyny na świecie posiada możliwość kalibracji i monitorowania modulacji częstotliwości sond. Ta unikalna cecha umożliwia stałą i automatyczną kontrolę emitowanej energii, pozwalając uzyskać doskonałe efekty estetyczne.

Najważniejsze atrybuty aparatu LipoSaver LS-2000 to bezpieczeństwo, niezawodność oraz duży komfort pracy.

Innowacyjną cechą LipoSaver jest auto-kalibracja częstotliwości pracy ultradźwięków w zależności od używanej sondy. Zaawansowane oprogramowanie automatycznie kalibruje sondę, aby w najlepszy sposób wykorzystać energię ultradźwięków podczas zabiegu. Ta funkcja sprawia, że zabiegi są szybkie i bezpieczne, a to najlepsza droga do uzyskania przewidywalnych rezultatów. Ponadto LipoSaver jako pierwszy generator liposukcji ultradźwiękowej automatycznie dopasowuje swoje parametry w zależności od stylu pracy operatora oraz jakości odsysanej (zemulgowanej) tkanki tłuszczowej. Korzyść wynikająca z takiego rozwiązania to zmniejszone ryzyko przegrzania lub poparzenia skóry, jak ma to miejsce w urządzeniach starszego typu.

KORZYŚCI DLA PACJENTA
• Wysoce skuteczne i bezpieczne zabiegi liposukcji
• Długotrwałe rezultaty oraz gładka skóra bez nierówności 
• Krótki okres rekonwalescencji po zabiegu
• Mniejsze ryzyko występowania siniaków, obrzęków i bólu pozabiegowego
• Krótszy czas zabiegu i mniejsza traumatyzacja tkanek dzięki automatycznej kalibracji sond
• Jędrniejsza skóra bez oznak wiotkości
• Możliwość stosowania na całym ciele
• Przewidywalne i pewne rezultaty

PLASTYKA BRZUCHA (ABDOMINOPLASTYKA)

Zabieg korygujący deformacje powłok brzucha, który polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z jednoczasowym skorygowaniem napięcia mięśnia ściany brzucha. W wyniku tej operacji uzyskuje się poprawę wyglądu całej sylwetki. Blizna przebiega w dolnej części podbrzusza nad spojeniem łonowym. Zabieg wymaga obserwacji lekarskiej przez 2 doby. Do zabiegu kwalifikują się kobiety oraz mężczyźni, którzy w obrębie przedniej ściany brzucha posiadają nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry niekorzystnie wpływający na wygląd sylwetki. Dotyczy to również kobiet po ciąży pozostawiającej liczne rozstępy i zwiotczenie skóry.

POWIĘKSZANIE PIERSI

Zabieg powiększenia piersi, znany też pod nazwą augmentacji czy mammoplastyki, polega na chirurgicznym umieszczeniu implantów pod każdą piersią w celu zwiększenia jej rozmiaru i poprawy kształtu.

OPERACJA POWIĘKSZANIA PIERSI MA NA CELU:
• Poprawę kształtu ciała kobiet
• Poprawę kształtu i wielkości piersi po przebytej ciąży (plastyka poporodowa)
• Poprawę asymetrii piersi
• Rekonstrukcję piersi

RODZAJE STOSOWANYCH IMPLANTÓW:
• okrągłe (mogą być wkładane pod gruczoł piersiowy i pod mięsień)
• anatomiczne – naturalne jak kropla (wkładane częściowo pod mięsień)
• asymetryczne (dla każdej piersi inny implant, zawsze wkładane pod gruczoł piersiowy.)
• ze względu na profil podzielone na : niski (moderate) lub wysoki (high)

Wielkość implantów jest podawana w mililitrach. Wybór implantu, nie zależy od jego wielkości, ale od wymiaru. Przy doborze wielkości bierze się pod uwagę budowę anatomiczną ciała, tzn. wysokość, szerokość klatki piersiowej, proporcje postawy, wielkość miednicy, wielkość gruczołów piersiowych i oczywiście oczekiwania pacjentki.

W NASZEJ KLINICE DOSTĘPNE DLA PAŃSTWA SĄ IMPLANTY:
• Mentor

Każdy implant ma paszport – dokument z numerem seryjnym i wielkością implantu, który jest wystawiany każdej pacjentce po operacji. Oczywiście wszystkie implanty stosowane w naszej Klinice spełniają najwyższe międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa!

ZMNIEJSZENIE I PODCIĄGNIĘCIE PIERSI

Nienaturalnie duże piersi niosą ze sobą ryzyko problemów zdrowotnych. Ciężkie piersi mogą nadmiernie obciążać kręgosłup i plecy. Często występują na bóle w okolicy kręgosłupa szyjnego, pleców, ramion oraz kończyn górnych. Same piersi są wrażliwe na dotyk i często są źródłem dolegliwości bólowych. Operacja redukcji piersi w tych przypadkach prowadzi do poprawy fizycznego i psychicznego komfortu.

Operacja redukcji piersi
Operacja trwa 2 – 3 godziny i przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.

Zmniejszenie piersi polega na usunięciu nadmiernej ilości tkanki piersiowej. Cięcie przeprowadza się wokół otoczki brodawki, dalej biegnie pionowo w dół piersi i poziomo wzdłuż fałdu skórnego pod piersią. Cięcie przypomina kształtem odwróconą kotwicę. Następnie przeprowadza się usunięcie nadmiernej tkanki i uwypukla się piersi. Najważniejszą częścią zabiegu jest przeniesienie kompleksu brodawka – otoczka brodawki na właściwe miejsce. Może to być wykonywane różnymi technikami.

Znaczna część zabiegów modelacji piersi może być wykonana nowoczesną metodą zwaną „single scar“. Jest to metoda operacyjna, która w większym stopniu uwzględnia anatomię ciała. Nie jest tu naruszany gruczoł piersiowy – operuje się na zewnątrz piersi i częściowo pod nią, dzięki czemu po zabiegu pacjentka może bez problemu karmić piersią. Następną zaletą tej techniki jest niskie ryzyko zmniejszenia wrażliwości brodawki po operacji. Oczywiście pierwszoplanową kwestią jest tu fakt, iż po operacji pozostaje mała ilość blizn. Po kilku dniach następuje zdjęcie opatrunku, który zostaje zastąpiony specjalnym chirurgicznym biustonoszem. Trzeba go nosić regularnie, według wskazówek lekarza. Gojenie się ran jest powolnym i bardzo indywidualnym procesem.
W pierwszych dniach po operacji należy liczyć się z tym, iż piersi mogą być nabrzmiałe, mogą też wystąpić krwiaki, które jednak powinny szybko ustąpić. Niektóre obrzęki mogą utrzymywać się do kilku tygodni.

GINEKOMASTIA

Ginekomastia to przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn.

Ginekomastia rozwija się zarówno u niemowląt, nastolatków w okresie dojrzewania, jak i mężczyzn w średnim wieku i nieco starszych. Szczególną grupę ryzyka stanowią jednak osoby uprawiające wcześniej sporty siłowe, takie jak podnoszenie ciężarów, kulturystyka oraz osoby przyjmujące różnorodne środki wspomagające przyrost masy mięśniowej.

Ginekomastia staje się dla większości tych osób tak dotkliwym defektem, że już nie tylko wpływa na wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim na niską samoocenę, słabą kondycję psychiczną i złe relacje partnerskie.

Klasycznie powiększenie męskiej piersi dzieli się na dwie grupy:
• ginekomastia
• pseudo ginekomastia

Pierwsze określenie dotyczy nadmiernej ilości tkanki gruczołowej u mężczyzn, natomiast powszechniejszym zjawiskiem jest pseudo ginekomastia. Dotyczy ona około 50%–70 % mężczyzn i oznacza nagromadzenie nadmiernej ilości tłuszczu w okolicy męskiej piersi.

W obiegowym slangu pseudo ginekomastię określa się jako tak zwane „zwiski”. Dotyczą one na ogół osób, które kiedyś intensywnie ćwiczyły na siłowni, a potem z różnych przyczyn zaprzestały ćwiczeń.

Najnowsze strategie leczenia tego problemu obejmują liposukcję oscylacyjną (wibracyjną, PAL) skojarzoną z liposukcję laserową (LAL, slimlipo, accusculpt).

Najważniejszym czynnikiem określającym wybór techniki operacyjnej jest obecny stopień powiększenia piersi i prawdopodobieństwo wiotkości skóry po zabiegu.

Liposukcja laserowa poprzez rozgrzanie skóry do temperatury 56°–60°C wpływa na przebudowę włókien elastycznych (pierwsze 2 miesiące) i włókien kolagenowych (3–6 miesięcy), co klinicznie przedstawia się bardziej napiętą, gładszą i obkurczoną skórą z mniejsza ilością rozstępów.

IMPLANTY KLATKI MĘSKIEJ

Coraz częściej mężczyźni zwracają uwagę na swoją sylwetkę. Dobry wygląd jest już wyznacznikiem współczesnych czasów – dodaje mężczyznom pewności siebie, dowartościowuje, ułatwia znalezienie lepszej pracy.

Jednym z ważniejszych elementów warunkujących atrakcyjną budowę ciała są dobrze zdefiniowane mięśnie piersiowe większe. Nie każdy może jednak osiągnąć wymarzone rezultaty.

Trening nad muskulaturą klatki piersiowej w siłowni zabiera dużo czasu, ćwiczenia są żmudne i nie zawsze dają pożądane efekty – głównie z powodu nieprawidłowego przyczepu mięśni lub wrodzonych zniekształceń kości klatki piersiowej.

Rzadziej powodem są wady wrodzone jak wrodzony brak mięśnia piersiowego większego (zespół Polanda) lub zniekształcenia powypadkowych.

Implanty piersiowe u mężczyzn są odpowiednio wyprofilowanymi implantami silikonowymi w kształcie przypominającymi romb. W porównaniu z implantami kobiecymi służącymi do powiększania piersi mają nieco większą gęstość ze względu na większe siły napięcia. Oczywiście implanty silikonowe stosowane w naszej Klinice spełniają najwyższe międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Zabieg powiększenia klatki piersiowej u mężczyzn przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Po wcześniejszej konsultacji z chirurgiem plastykiem dokonuje się dokładnych pomiarów klatki piersiowej i dobiera odpowiedniej wielkości implant spełniający realne oczekiwania pacjenta.

FACELIFTING

Face lifting wymaga bardzo indywidualnego podejścia do zabiegu. We wstępnej konsultacji ocenia się stan tkanek twarzy, zarówno tkanek miękkich, w tym skóry, jak i szkieletu kostnego. Przed zabiegiem konieczne jest zebranie wywiadu i ocena ogólnego stanu zdrowia.
Zabieg ma na celu usunięcie nadmiaru skóry, fałdów grawitacyjnych i spłycenie zmarszczek występujących najczęściej w dolnej części twarzy. Zabieg poprawia wygląd twarzy i usuwa oznaki starzenia się. Podczas liftingu skóra twarzy naciągana jest w kierunku górno – tylnym, a jej nadmiar – usuwany. Typowe cięcia usytuowane są w niewidocznych miejscach na skroni, w uchu oraz wokół niego. W niektórych przypadkach napinana jest także powięź mięśni mimicznych twarzy.

Standardowy, czyli tradycyjny lifting twarzy, w którym nadmiar skóry jest wycinany, a reszta naciągana i zszywana. Można wykonać lifting samej skóry, lub w połączeniu z tkanką tłuszczową i mięśniami. Nacięcia są wykonywane wzdłuż, lub za linią włosów.

Lifting SMAS. Obejmuje mięśnie powierzchowne, odpowiedzialne za mimikę twarzy (uśmiech, marszczenie brwi, itp.). Podczas zabiegu mięśnie i powięź podnoszone są i rozciągane po przekątnej, nadając większą sprężystość i napięcie. Dla zwiększenia odmładzającego efektu można ją wykonać razem z liftingiem mięśnia szerokiego szyi (platysma).

Mini Lift. W zabiegu tym podniesione zostają fałdy nosowo-wargowe. Lifting środka twarzy i policzków powoduje zwiększone napięcie pionowe środkowej część twarzy.
Mini Lift (z podwieszeniem). W operacji tej szwy są zakotwiczane w niżej leżącej tkance mięśniowej, za pomocą odpowiednich haczyków. Mięśnie są przeszywane i przyczepiane przy użyciu niewchłanialnej nici do części czołowej. Można także do kości czaszki wszczepiać niewielkie śrubki i podwieszać na nich nici.

LIFTING SZYI

Lifting mięśnia szerokiego szyi (platysma). W połączeniu z  liftingiem SMAS jest najlepszym zabiegiem dla opadającej i zwiotczałej skóry szyi i okolic żuchwy. Podczas zabiegu mięsień szeroki szyi jest napinany i zszywany, a zwisający nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej usuwany. Jeśli problem dotyczy tylko okolic szyi, można wykonać tylko sam lifting mięśnia szerokiego. S-Lift. Zabieg wykonuje się głównie u pacjentów w wieku od 40 do ponad 80 lat. Nacięcie wykonuje się przed uchem i naciąga się warstwy na bok. Zabieg poprawia głównie wygląd dolnej trzeciej części twarzy poprzez wygładzenie linii szczęki, żuchwy i szyi.

Lifting skroniowy (lifting boczny, boczny lifting brwi)

Jest to lifting boczno-diagonalny, dzięki któremu można uzyskać egzotyczny wygląd zewnętrznego łuku brwiowego, a także egzotyczny koci wygląd. Można także usunąć fałdy i małe zmarszczki na czole, w okolicy między brwiowej oraz kurze łapki. Lifting skroniowy podnosi także skórę policzków, dzięki czemu można zaostrzyć rysy kości policzkowych, gdzie obniżyła się tkanka tłuszczowa i skóra. Lifting ten uważany jest za mocno napinający, co może rozciągnąć i poszerzyć blizny.

PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH

Zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry w obrębie powieki górnej oraz tłuszczu tworzącego pseudoprzepukliny tłuszczowe powodujące ciężkość i zmęczenie oczu. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Nadmiar skóry wycina się w naturalnej bruździe tarczkowej powieki górnej.

LASEROWA PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH

Jest to bezpieczniejsza i bardziej efektywna procedura w porównaniu z operacją tradycyjną, poprzez zmniejszenie potencjalnych efektów ubocznych, przyspieszone gojenie rany. Cięcia wykonane laserem powodują wyeliminowanie krwawienia, a tym samym zmniejszają występowanie efektów ubocznych w postaci krwiaków pooperacyjnych. Celem zabiegu jest odświeżenie wyglądu oczu w wraz z usunięciem tkanki tłuszczowej pod skórą, wraz z wyeliminowaniem tzw. „worków pod oczami”, które są dowodem upływającego wieku i zmęczenia. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i możliwe jest opuszczenie Kliniki w dniu zabiegu. Powikłania pooperacyjne są znacznie mniejsze w porównaniu z tradycyjną plastyka powiek, a tym samym czas potrzebny do odzyskania prawidłowego wyglądu jest znacznie skrócony.

PLASTYKA POWIEK DOLNYCH

Zabieg polegający na zwiększeniu napięcia powieki dolnej poprzez wycięcie nadmiaru skóry lub fragmentu mięśnia okrężnego oka oraz usunięcie tłuszczu tworzącego pseudoprzepukliny tłuszczowe w postaci tzw. worków podoczodołowych. Zabieg można wykonać z cięcia wzdłuż brzegu wolnego powieki dolnej lub przez spojówkowego.

LASEROWA PLASTYKA POWIEK DOLNYCH

Jest to bezpieczniejsza i bardziej efektywna procedura w porównaniu z operacją tradycyjną, poprzez zmniejszenie potencjalnych efektów ubocznych, przyspieszone gojenie rany. Cięcia wykonane laserem powodują wyeliminowanie krwawienia, a tym samym zmniejszają występowanie efektów ubocznych w postaci krwiaków pooperacyjnych. Celem zabiegu jest odświeżenie wyglądu oczu w wraz z usunięciem tkanki tłuszczowej pod skórą, wraz z wyeliminowaniem tzw. „worków pod oczami”, które są dowodem upływającego wieku i zmęczenia. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i możliwe jest opuszczenie Kliniki w dniu zabiegu. Powikłania pooperacyjne są znacznie mniejsze w porównaniu z tradycyjną plastyka powiek, a tym samym czas potrzebny do odzyskania prawidłowego wyglądu jest znacznie skrócony.

PODNIESIENIE BRWI/CZOŁA

Wraz z upływającym czasem, w wyniku starzenia się, skóra czoła staje się mniej elastyczna, a leżące pod skórą mięśnie ulegają zwiotczeniu. Początkowo pojawiają się zmarszczki poprzecznych na czole oraz podłużne pomiędzy oczami, a z biegiem czasu zmarszczki na czole zamieniają się w fałdy, brwi zaczynają opadać a powieki stają się coraz cięższe. Powstają problemy już nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Początkowo można stosować wypełniacze i botulinę, ale kiedy nie są wystarczające może być wykonany zabieg operacyjny tzw. podniesienie czoła i powiek. U kobiet najlepiej ukryć blizny pooperacyjne w skórze owłosionej głowy, a u mężczyzn cięcia przeprowadza się na czole lub nad brwiami.

KOREKCJA USZU

Zabieg ten jest jednym z krótszych i polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia za małżowiną uszną tak, aby odsłonić chrząstkę a następnie po odpowiednim ścieńczeniu chrząstki należy ją odpowiednio wymodelować zakładając szwy niewchłanialne.

Bardzo ważne jest w tym momencie operacji odpowiednie wymodelowanie chrząstki aby od przodu była półokrągła i bez śladów zagięć aby nie budziło to podejrzeń o zabieg korekcyjny ucha lub mówiąc inaczej aby uszy wyglądały tak, że nie były operowane. Przy końcu operacji zakłada się szwy niewchłanialne za uchem w miejscu nacięcia i zakłada opatrunek. Efekt wykonanego zabiegu jest bardzo dobry i pozostaje na całe życie.
Uatrakcyjniony wygląd usunięta przyczyna częstych kompleksów może sprawić, iż będziemy mogli się poczuć pewniejsi siebie, bardziej otwarci.
Krótki czas trwania zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji bezbolesny przebieg zabiegu oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują iż zabieg ten wykonywany jest bardzo często nie tylko przez osoby dorosłe ale również młodzież i dzieci.

Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Godzinę po wykonaniu zabiegu można opuścić klinikę.

KOREKCJA NOSA

OPERACJA PLASTYCZNA NOSA
Inaczej zwana rhinoplastyką, jest jednym z najczęstszych, ale zarazem najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgii plastycznej. Poddać się jej mogą pacjenci w każdym wieku pod warunkiem, że rozwój i wzrost nosa jest zakończony. Operacja może korygować kształt nosa, zmniejszając lub zwiększając jego wielkość, modelując przegrodę nosową oraz czubek nosa, czy też regulować zbyt małą odległość dziurek nosowych. Chirurg plastyczny może wydłużyć lub skrócić nos, lecz w większości przypadków mamy do czynienia z kompleksową operacją regulującą asymetrie w obrębie nosa.

OPERACJE NOSA MOŻNA PODZIELIĆ NA KATEGORIE:

Operacja miękkich części nosa
Boczna ściana nosa jest zbudowana z kości nosowej, chrząstki bocznej oraz chrząstki skrzydłowej. Cięcia pod chrząstką, między chrząstką oraz przez chrząstkę są podstawowymi cięciami, którymi posługuje się chirurgia w operacjach plastycznych miękkich części nosa. Nos zbudowany jest z części chrzęstnej oraz kostnej. Jeśli chirurg modeluje kształt jedynie chrząstek oraz przylegającej skóry, wówczas mówimy o operacji miękkich części nosa.

Operacja twardych części nosa
Wiąże się z ingerencją do elementów kostnych. Specyficznym zabiegiem jest też septoplastyka czyli korekcja przegrody nosowej. Najczęściej przeprowadzane zabiegi to :

Operacje czubka nosa
Jest to jeden z najtrudniejszych rodzajów zabiegów w rhinoplastyce. Jeśli celem operacji jest zniżenie wysokość czubka nosa, usuwamy środkową część chrząstek skrzydełkowych.
Szeroka rozpiętość nozdrzy jest korygowana przez usunięcie bocznej części chrząstki skrzydełek nosa.
Jeśli nozdrza są zbyt wypukle wówczas za pomocą małych wycięć i ich późniejszego zeszycia jest możliwe wymodelowanie właściwego ustawienia tej części nosa.
Fragmenty usuniętej chrząstki mogą być wykorzystywane w celu uzupełnienia brakujących elementów.
Podniesienie czubka nosa jest możliwe dzięki zszyciu dwóch chrząstek skrzydłowych.
Operacja szerokiego nosa: Jeśli nos jest nadmiernie szeroki już od samej podstawy, wówczas jedyną możliwością jest wycięcie fragmentu części kostnej.

Operacja garbu nosa
Chirurg na początku zabiegu stara się odłączyć skórę od grzbietu nosa a błonę śluzową od części kostnej, w tym celu wykonuje on jedno z możliwych cięć np.: cięcie pod chrząstką skrzydłową lub w poprzek przegrody nosowej. Następnie wewnątrz jamy nosowej prowadzi się cięcie nad chrząstką skrzydłową, dzięki czemu chirurg może dostać się pomiędzy skórę a grzbiet nosa. Garb nosowy odcinany jest za pomocą specjalnego dłuta. W niektórych przypadkach odcięta tkanka wykorzystywana jest w celu re modelacji grzbietu nosa. Wszczepiany implant musi być zabezpieczony przed przemieszczaniem się specjalnym klejem, mikrośrubami lub szwami. Niekiedy w celu unieruchomienia implantu, wystarczy założenie zewnętrznego opatrunku gipsowego. Przy mniejszych nierównościach nosa możliwe jest tylko spiłowanie kości.

Septoplastyka
Zależnie od dostępności pola operacyjnego zabieg może być wykonywany metodą otwartą lub zamkniętą. Septoplastyka jest zabiegiem skomplikowanym. Jedna z technik zabiegu polega na nadłamaniu części kostnej przegrody nosowej oraz jej unieruchomieniu (tamponadą lub innymi dostępnymi środkami) we właściwym położeniu. Inna rzadsza metoda polega na wypreparowaniu chrząstki, następnie jej uformowaniu poza polem operacyjnym i późniejszym wszczepieniu jej we właściwe miejsce. Najbardziej znaczącą i najważniejszą jest technika tzw. drobnych nacięć, które pomagają chirurgowi tamponadą dobrze wymodelować przegrodę nosową. W niektórych przypadkach w przegrodzie nosowej występują wyrostki lub garbki, które mogą być w czasie zabiegu łatwo usunięte.

Skrócenie nosa i odwrócenie czubka nosa do góry
Efekt ten może być osiągnięty dzięki usunięciu części klinowej z bocznej ściany chrząstki skrzydłowej.

Operacja nosa poruszającego się w czasie ruchów mimicznych
Za ruchy nosa są odpowiedzialne małe mięśnie mimiczne połączone z chrząstkami nosa. Ruchy nosa są aktem fizjologicznym, ale zbyt krótkie mięśnie mimiczne mogą powodować nadmierną jego ruchomość. To negatywne zjawisko może być wyeliminowane przecięciem mięśnia w miejscu jego przyczepu. Operacja przebiega za pomocą metody wewnętrznej przez skrzydełko nosa. Drugi mięsień przyciągający czubek nosa w dół, przecinamy wstępując drogą jamy ustnej między szczęką górną a górną wargą.

Inne
Dzięki bocznemu wycięciu kości osiągniemy obniżenie nosa. Formowanie miejsca przejścia czoła w podstawę nosa, da się pogłębić skośnym wycięciem kości z bocznej ściany nosa. Obniżenie nosa jest zabiegiem kompleksowym wymagającym wycięcia części kości z przegrody nosowej oraz z bocznych części nosa.

Wtórna rhinoplastyka
Polega ona na powtórnej operacji nosa – reoperacji. Tkanki są w tej sytuacji zdeformowane i zmienione, niewłaściwie ukrwione w wyniku jednej lub kilku operacji plastycznych. Fakt ten stanowi istotny czynnik ryzyka. Chirurgowie są zgodni z twierdzeniem, że nie powinno się operować co najmniej przez rok od ostatniego zabiegu. W przypadku reoperacji staramy się aby zabieg był jak najmniej redukcyjny, ze względu na przewidywane znacznie gorsze gojenie się rany i blizny.

Najczęściej spotykanymi negatywnymi zamianami w obrębie nosa po operacji, wymagającymi wtórnej rhinoplastyki są: nos papuzi, nos świński, nos w kształcie skoczni narciarskiej, zapadnięcie skrzydełka nosa, zapadły czubek nosa.

OBRZEZANIE – CIRCUMCISO

Obrzezanie przeprowadzane jest u mężczyzn z wielu powodów, m.in. religijnego, kulturowego, pourazowego i higienicznego. Podczas operacji usuwa się napletek, a żołądź prącia jest po takiej operacji całkowicie odsłonięta.
Zabieg wykonujemy u pacjentów bez względu na wiek, a u dzieci najczęstszymi wskazaniami są problemy zdrowotne. Operacje można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym jak i znieczuleniu ogólnym. U dzieci znieczuleniem z wyboru jest znieczulenie ogólne. Czas trwania zabiegu wynosi ok. 30-45 minut. Do operacji używa się szwów rozpuszczalnych. Po operacji wskazane jest chłodzenie operowanych części ciała i odpoczynek przez 2- 4 dni. Rany po operacji goją się czasie 2-3 tygodni, a w tym czasie konieczne jest zachowanie całkowitej abstynencji seksualnej.
Do najczęściej występujących objawów ubocznych należą, krwawienie i powstanie krwiaków.

PLASTYKA WARG SROMOWYCH

Plastyka warg sromowych. Zabieg polegający na usunięciu nadmiary wiotkiej skóry w obrębie warg sromowych większych i ujędrnienie warg sromowych żelem na bazie kwasu hialuronowego.

LASEROWA PLASTYKA WARG SROMOWYCH

Zabieg polegający na laserowym usunięciu nadmiaru skóry za pomocą lasera CO2 w obrębie warg sromowych wraz z ewentualnym ujędrnieniem ich żelem na bazie kwasu hialuronowego.