Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress

Powiększanie klatki piersiowej

1Coraz częściej mężczyźni zwracają uwagę na swoją sylwetkę. Dobry wygląd jest już wyznacznikiem współczesnych czasów – dodaje mężczyznom pewności siebie, dowartościowuje, ułatwia znalezienie lepszej pracy.

Jednym z ważniejszych elementów warunkujących atrakcyjną budowę ciała są dobrze zdefiniowane mięśnie piersiowe większe. Nie każdy może jednak osiągnąć wymarzone rezultaty.

Trening nad muskulaturą klatki piersiowej w siłowni zabiera dużo czasu, ćwiczenia są żmudne i nie zawsze dają pożądane efekty – głównie z powodu nieprawidłowego przyczepu mięśni lub wrodzonych zniekształceń kości klatki piersiowej.

2Rzadziej powodem są wady wrodzone jak wrodzony brak mięśnia piersiowego większego (zespół Polanda) lub zniekształcenia powypadkowych. W takich przypadkach pozostają dwie metody powiększenia klatki piersiowej.

Wspomniane uzupełnienie można wykonać żelem kwasu hialuronowego (Macrolane) albo implantami klatki piersiowej.

Implanty piersiowe u mężczyzn są odpowiednio wyprofilowanymi implantami silikonowymi w kształcie przypominającymi romb. W porównaniu z implantami kobiecymi służącymi do powiększania piersi mają nieco większą gęstość ze względu na większe siły napięcia. Oczywiście implanty silikonowe stosowane w naszej Klinice spełniają najwyższe międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa.

3Zabieg powiększenia klatki piersiowej u mężczyzn przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Po wcześniejszej konsultacji z chirurgiem plastykiem dokonuje się dokładnych pomiarów klatki piersiowej i dobiera odpowiedniej wielkości implant spełniający realne oczekiwania pacjenta. Implant wprowadza się pod mięsień piersiowy większy z około 3 cm nacięcia w obrębie linii pachowej przedniej.

Do 6 tygodni po zabiegu pacjent nosi przez całą dobę elastyczną kamizelką modelującą, przez pierwsze 3-4 tygodnie po operacji bezwzględnie zabrania się wykonywania intensywnych ćwiczeń i podnoszenia ciężarów.

Całkowita sprawność powraca po około 6 tygodniach. Zależy to od czynników indywidualnych i procesu gojenia. Po okresie jednego miesiąca blizny stają się niemal niewidoczne, a pacjent może powrócić do normalnego trybu dalszych treningów na siłowni.

4Operacja plastyczna nie jest jednak przeznaczona dla każdego. O ile to możliwe, zanim pacjent podda się operacji plastycznej, powinien dążyć do osiągnięcia upragnionych rozmiarów klatki piersiowej w sposób naturalny. Jeżeli ćwiczenia na siłowni i właściwa dieta nie dają wymarzonych efektów, operacja plastyczna staje się jedyną alternatywą.

Ryzyko powikłań przy tego typu zabiegach wynosi statystycznie mniej niż 1%. Do najczęstszych należą:
• krwiak
• zakażenie rany operacyjnej
• obnażenie implantu
• przemieszczenie się implantu
• zapalenia żył piersiowych

Zupełnie innym problemem jest możliwość wytworzenia się torebki włóknistej wokół implantu, jako reakcja organizmu na ciało obce, co jednak nie jest zależne ani od lekarza ani od pacjenta.

No Comments

Post A Comment