Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress

Powiększanie piersi

Zabieg powiększenia piersi, znany też pod nazwą augmentacji czy mammoplastyki, polega na chirurgicznym umieszczeniu implantów pod każdą piersią w celu zwiększenia jej rozmiaru i poprawy kształtu.

Operacja powiększania piersi ma na celu:

 • Poprawę kształtu ciała kobiet
 • Poprawę kształtu i wielkości piersi po przebytej ciąży (plastyka poporodowa)
 • Poprawę asymetrii piersi
 • Rekonstrukcję piersi

Rodzaje stosowanych implantów:

 • okrągłe (mogą być wkładane pod gruczoł piersiowy i pod mięsień)
 • anatomiczne – naturalne jak kropla (wkładane częściowo pod mięsień)
 • asymetryczne (dla każdej piersi inny implant, zawsze wkładane pod gruczoł piersiowy.)
 • ze względu na profil podzielone na : niski (moderate) lub wysoki (high)

Wielkość implantów jest podawana w mililitrach. Wybór implantu, nie zależy od jego wielkości, ale od wymiaru. Przy doborze wielkości bierze się pod uwagę budowę anatomiczną ciała, tzn. wysokość, szerokość klatki piersiowej, proporcje postawy, wielkość miednicy, wielkość gruczołów piersiowych i oczywiście oczekiwania pacjentki. Najczęściej używane wielkości u nas to 200-320ml.

W naszej klinice dostępne dla Państwa są implanty:

 • Eurosilicone
 • Allergan
 • Mentor

Każdy implant ma paszport – dokument z numerem seryjnym i wielkością implantu, który jest wystawiany każdej pacjentce po operacji. Oczywiście wszystkie implanty stosowane w naszej Klinice spełniają najwyższe międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa!

Jak wygląda implant piersiowy?

Implant jest zbudowany z zewnętrznej torebki (pokrycia), z polimeryzowanej gumy silikonowej, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały i sprężysty. Torebka składa się z jeszcze jednej wewnętrznej warstwy, co zapewnia jej większą odporność na rozerwanie, i zapewnia jak najmniejszą przepuszczalność cząsteczkową. Powierzchnia może być gładka, ale w dzisiejszych czasach daje się pierwszeństwo implantom z powierzchnią teksturową, które mają pory o określonej wielkości i głębokości.

Wewnątrz torebki znajduje się żel silikonowy o miękkiej konsystencji, roztwór soli fizjologicznej, kombinacja obu lub inne związki opisane wcześniej. Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa nowoczesnych implantów silikonowych zastąpiły one implanty wypełniane solą fizjologiczna.

Metody operacji powiększania piersi

Podczas wyboru metody operacyjnej bierze się pod uwagę następujące aspekty.

 • Umieszczenie cięcia: wzdłuż fałdu pod piersią, wokół otoczki sutkowej lub w okolicy pachy.
 • Umieszczenie implantu: pod gruczołem piersiowym, pod mięśniem lub częściowo pod mięśniem.

Obie metody powiększania piersi (pod mięsień lub pod gruczoł piersiowy) mają swoje zalety i wady. Wybór zależy od jakości i wielkości gruczołu piersiowego, jakości skóry i tkanki podskórnej oraz od siły i jakości mięśnia.

Operacja plastyczna piersi

Metoda włożenia i umieszczenia jest uzależniona od anatomicznych predyspozycji i zaleceń chirurga. Implant umieszcza się poprzez 3-4cm cięcie, prowadzone albo w fałdzie gdzie pierś łączy się z klatką piersiową, poprzez ciemną skórę wokół brodawki lub też pod pachą. Każde cięcie jest przeprowadzone bardzo dokładnie, aby blizna końcowa była jak najmniej widoczna.

Przy pomocy odpowiedniej preparacji tkanki zostaje wytworzona kieszeń, do której wkładany jest implant. Implant jest albo bezpośrednio wkładany do kieszeni, za tkankę piersiową lub pod mięsień ściany klatki piersiowej.

Piersi są po operacji w dzień i w nocy usztywnione specjalnym biustonoszem, którego noszenie zaleca się aż na 4-8 tygodni po operacji.

Czas trwania zabiegu to około 2 godziny. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Pobyt w klinice to około 24 godziny.

Usunięcie szwów wykonuje się podczas kontrolnej wizyty po 7-10 dniach, zgodnie ze zwyczajami panującymi w danej placówce.

Powrót do życia zawodowego następuje zwykle 10 – 14 dni po operacji w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Obejrzyj operację powiększania piersi na naszym kanale YouTube!

 

No Comments

Post A Comment