Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress

Zmniejszenie i podciągnięcie piersi

Nienaturalnie duże piersi niosą ze sobą ryzyko problemów zdrowotnych. Ciężkie piersi mogą nadmiernie obciążać kręgosłup i plecy. Często występują na bóle w okolicy kręgosłupa szyjnego, pleców, ramion oraz kończyn górnych. Same piersi są wrażliwe na dotyk i często są źródłem dolegliwości bólowych. Operacja redukcji piersi w tych przypadkach prowadzi do poprawy fizycznego i psychicznego komfortu.

Operacja redukcji piersi
Operacja trwa 2 – 3 godziny i przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.Pobyt w klinice to 1-2 dni.

Zmniejszenie piersi polega na usunięciu nadmiernej ilości tkanki piersiowej. Cięcie przeprowadza się wokół otoczki brodawki, dalej biegnie pionowo w dół piersi i poziomo wzdłuż fałdu skórnego pod piersią. Cięcie przypomina kształtem odwróconą kotwicę. Następnie przeprowadza się usunięcie nadmiernej tkanki i uwypukla się piersi. Najważniejszą częścią zabiegu jest przeniesienie kompleksu brodawka – otoczka brodawki na właściwe miejsce. Może to być wykonywane różnymi technikami.

Znaczna część zabiegów modelacji piersi może być wykonana nowoczesną metodą zwaną „single scar“. Jest to metoda operacyjna, która w większym stopniu uwzględnia anatomię ciała. Nie jest tu naruszany gruczoł piersiowy – operuje się na zewnątrz piersi i częściowo pod nią, dzięki czemu po zabiegu pacjentka może bez problemu karmić piersią. Następną zaletą tej techniki jest niskie ryzyko zmniejszenia wrażliwości brodawki po operacji. Oczywiście pierwszoplanową kwestią jest tu fakt, iż po operacji pozostaje mała ilość blizn. Po kilku dniach następuje zdjęcie opatrunku, który zostaje zastąpiony specjalnym chirurgicznym biustonoszem. Trzeba go nosić regularnie, według wskazówek lekarza. Po 14 dniach można powoli zastępować operacyjny biustonosz, zwykłym sztywnym biustonoszem. Gojenie się ran jest powolnym i bardzo indywidualnym procesem.
W pierwszych dniach po operacji należy liczyć się z tym, iż piersi mogą być nabrzmiałe, mogą też wystąpić krwiaki, które jednak powinny szybko ustąpić. Niektóre obrzęki mogą utrzymywać się do kilku tygodni. Szwy są usuwane w zależności od rodzaju zastosowanego materiału, w większości przypadków następuje to po około 15 – 20 dniach po zmniejszeniu piersi. Po tygodniu pacjentka może wrócić do pracy, po miesiącu do zajęć.

No Comments

Post A Comment